صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » آب و فاضلاب: آب آشامیدنی کلیبر سالم است / شهروندان: بوی گلاب می‌دهد!

آب و فاضلاب: آب آشامیدنی کلیبر سالم است / شهروندان: بوی گلاب می‌دهد!

آب آشامیدنی کلیبر، کاملاً سالم است؛ این را رییس اداره‌ی آب و فاضلاب کلیبر می‌گوید.
ساختمان منبع آب آشامیدنی کلیبر که وظیفه‌ی توزیع آب به کل شهر را بر عهده دارد
ساختمان منبع آب آشامیدنی کلیبر که وظیفه‌ی توزیع آب به کل شهر را بر عهده دارد

سئحراما | سرویس اجتماعی: در حالی که شهروندان کلیبری مدتی است از «بوی عجیب و ناشناخته» در آب نوشیدنی خود اظهار نارضایتی می‌کنند، آزمایشات دوره‌یی آزمایشگاه رسمی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی، وجود هر گونه آلودگی شیمیایی و میکروبی در آب شرب این شهر را منتفی می‌داند.

به گزارش سئحراما؛ رییس اداره‌ی آب و فاضلاب شهرستان کلیبر با اعلام این مطلب، تأکید می‌کند: به صورت مستمر از آب آشامیدنی شهر کلیبر توسط آزمایشگاه کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان نمونه‌برداری و از لحاظ آلودگی‌های شیمیایی و میکروبی کنترل می‌شود. بنا بر این در کیفیت و سلامت این آب جای هیچ‌گونه تردید و نگرانی وجود ندارد.

احمد سلیمیان در گفت‌وگو با سئحراما، خاطر نشان کرد: تمام آب شرب کلیبر از یک مخزن تأمین می‌شود. این مخزن نیز از سه چاه کاملاً محصور و سربسته تغذیه می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی در باره‌ی اظهار نگرانی برخی از شهروندان در مورد کیفیت آب کلیبر و به‌ویژه تغییر طعم آن در روزهای اخیر، اطمینان داد: همه‌ی ما از همین آب برای مصارف روزمره‌ی خود استفاده می‌کنیم؛ چنین تغییری تا کنون از سوی شهروندان به ما گزارش نشده است. با توجه به این که آب شهر فقط از یک مخزن تأمین می‌شود، اگر قرار بر تغییر در عطر و طعم آب باشد، این تغییر باید در تمامی مناطق شهر احساس شود.

وی همچنین گفت: آخرین گزارش بررسی‌های آزمایشگاه از نمونه‌برداری مردادماه، سه‌شنبه‌ی گذشته از آزمایشگاه دریافت شده و نشان می‌دهد آب آشامیدنی کلیبر از سطح کیفی قابل قبول و مناسبی برخوردار است.

اما تردیدها و نگرانی‌های شهروندان کلیبری که در این روزهای داغ تابستان زحمت حمل آب از چشمه‌های اطراف شهر را بر خود هموار کرده‌اند، قابل اغماض نیست.

با وجود این که یک نظریه‌ی عمومی اعتماد به گزارشِ آزمایشگاه رسمی را معقول‌تر از آب چشمه‌های فاقد شناسنامه‌ی بهداشتی رسمی می‌داند، شهروندان کلیبری در تماس با سئحراما از تجربیات خود در استفاده از آب آشامیدنی کلیبر می‌گویند؛ آب با عطر «گلاب»، «پیف‌پاف!»، «ماهی مرده» و…

این‌ها تفاسیر این شهروندان از آب شربِ کلیبر و بوی عجیب و ناشناخته‌ی آن است.

احمد سلیمیان پذیرفته است که فردا (دوشنبه؛ ۲۵ مرداد ماه)؛ از نقاط مختلف شهر و از منازلی که «بوی ناشناخته» در آب آشامیدنی آن‌ها گزارش شده است، نمونه‌برداری و جهت بررسی – مجدداً – به آزمایشگاه مجهز شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی ارسال کند.

سئحراما همچنان این خبر را پی‌گیری می‌کند.

۲ دیدگاه‌ها

  1. سلام ما حاضریم از آب خونه ما نمونه برداری کنن.

  2. رئیس آب و فاضلاب مردم را چی فرض کرده است….همه میگن آب بو میده و مزه داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − یک =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: