صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » آثار تغییرات در آموزش و پرورش باید در پایان سال تحصیلی به چشم بیاید

آثار تغییرات در آموزش و پرورش باید در پایان سال تحصیلی به چشم بیاید

در شورای آموزش و پرورش کلیبر مطرح شد:

مدارس روستایی از بخاری گازی استفاده کنند

۲۴مدیر آموزش و پرورش کلیبر با اشاره به قانون ممنوعیت استفاده از بخاری گازی در مدارس گفت: در بسیاری از روستاهای شهرستان کلیبر، آب لوله‌کشی وجود ندارد، بنا بر این استفاده از سیستم‌های گرمایشی مبتنی بر رادیاتور و پکیج در مدارس این روستاها میسر نیست. از این رو از شورای آموزش و پرورش تقاضای تصویب استفاده از بخاری گازی در این مدارس را داریم.

عباداله محمدی همچنین با بیان این که نیروی مازاد در مدارس کلیبر قابل توجه است، گفت: برای سازمان‌دهی نیروها، نیازمند سازمان‌دهی کلی در آموزش و پرورش کلیبر هستیم که برای سال تحصیلی ۹۷ – ۱۳۹۶ این سازمان‌دهی را انجام خواهیم داد.

وی همچنین با اشاره به این که برخی مدارس شهرستان در یک دهه‌ی گذشته، قبوض خدماتی شامل آب، برق، گاز و تلفن خود را پرداخت نکرده‌اند، گفت: برخی مدارس بیش از ۱۴۰ میلیون ریال از این محل بدهی به‌جا گذاشته‌اند!

حل مشکل معلم در مدارس برخی روستاها از جمله؛ روستای نبی‌جان و…، کیفیت‌بخشی به آموزش در مدارس و استفاده از نیروهای مازاد که کسر موظفی دارند در تشکیل کلاس‌های تقویتی و نظایر آن از وعده‌های مدیر آموزش و پرورش کلیبر بود.

از ظرفیت انجمن‌های اولیا و مربیان استفاده شود

امام جمعه‌ی کلیبر نیز در این نشست با تأکید بر لزوم «صرفه‌جویی»، فرهنگ‌سازی در این باره را ضروری دانست و گفت: صرفه‌جویی در مدارس، علاوه بر این که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، برای نسل جدید نیز آموزنده خواهد بود.

حجه‌الإسلام سید حسن موسوی همچنین با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در امور آموزش و پرورش، خواستار توجه به نقش انجمن‌های اولیا و مربیان در این باره شد.

وی نظارت و ارزیابی عملکرد مدیران و مربیان آموزش و پرورش را اساس غیر قابل اغماض در ارتقای آموزشی دانست.

آثار تغییرات در آموزش و پرورش باید در پایان سال تحصیلی به چشم بیاید

فرماندار کلیبر در نشست شورای آموزش و پرورش با انتقاد از غیبت مکرر برخی از اعضا در نشست‌های این شورا، تصریح کرد: حضور اعضا در نشست‌های شورا به اعتبار جایگاه حقوقی آن‌ها ضروری است و حتا جانشین و نماینده نیز نمی‌توانند به نشست‌های این شورا بفرستند.

فریدون بابایی تأکید کرد: با مدیران کل نهادهای ذی‌ربط مکاتبه و در باره‌ی غیبت این اعضا مکاتبه خواهد شد.

فرماندار کلیبر همچنین با تأکید بر این که تغییر برای پویایی جامعه لازم است، خاطر نشان کرد: تغییر باید با حفظ شأن انسانی مدیران سابق و انتخاب عقلانی مدیران لاحق باشد.

وی همچنین بر برگزاری نشست معلمین با مسؤولان تأکید کرد و گفت: باید به معلم اعتماد کرد و به وی فرصت اظهار نظر داد. این نشست را برگزار کنید تا معلمان بتوانند نیازها و مشکلات حوزه‌های کاری خود را بیان کنند و در صورت لزوم از این اظهارات در برنامه‌ریزی‌ها استفاده شود.

فرماندار کلیبر همچنین افزایش کیفیت آموزشی و قبولی بالاتر دانش‌آموزان در کنکور و آزمون‌های بالادستی را شرط ارزیابی عملکرد مدیران آموزش و پرورش و نتیجه‌ی تغییرات انجام شده دانست و گفت: در پایان سال تحصیلی، تغییرات صورت گرفته در آموزش و پرورش بر اساس این دست‌آوردها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

فریدون بابایی همچنین خواستار استفاده از بخاری گازی در مدارس روستایی شد، چون استفاده از سیستم گرمایشی پکیج و رادیاتور در این مدارس میسر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 10 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: