صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » اختصاص اعتبار ۳۵۰ میلیون تومانی برای تکمیل استادیوم ورزشی کلیبر

اختصاص اعتبار ۳۵۰ میلیون تومانی برای تکمیل استادیوم ورزشی کلیبر

فرماندار کلیبر از این که پروژه‌های بالای ۹۵ درصد رها شده در این شهرستان وجود دارند، اظهار تعجب و نارضایتی کرد و گفت: «تنها دلیل اتفاقاتی از این دست، بی‌توجهی‌ برخی مسؤولان شهرستان به مسایل حوزه‌ی مدیریتی خود بوده و به هیچ عنوان قابل قبول نیست».

سئحراما | سرویس اجتماعی: رسول خدابخش در نشست امروز کمیته‌ی برنامه‌ریزی و توسعه‌ی این شهرستان، با اشاره به وعده‌ی تکمیل و تحویل مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، رفع تمامی نواقص و حل و فصل مشکلات موجود پروژه‌ی مسکن مهر کلیبر را خواستار شد و تأکید کرد: «شهرداری کلیبر باید از تحویل پروژه، مادامی‌که مشکلات و نواقص آن برطرف نشده است، خودداری کند».

به گزارش سئحراما؛ فرماندار کلیبر همچنین با اشاره به توزیع ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه‌ی خرید تضمینی گندم کشاورزان شهرستان، جدیت مدیریت جهاد کشاورزی در فعالیت‌های ترویجی و آموزشی را لازمه‌ی بهبود وضعیت کشاورزی دانست و گفت: توزیع بذور اصلاح شده‌ی گندم در بین کشاورزان، توسعه‌ی باغات زغال اخته و اقداماتی از این دست، می‌تواند کشاورزی شهرستان را که از مهم‌ترین محورهای توسعه‌ی آن است، متحول کند.

وی با اعلام این که طرح‌های پیش بینی شده در حوزه‌های گردشگری وراه‌سازی می‌تواند محرک توسعه‌ی پایدار این شهرستان باشد، افزود: گرچه راه، مهم‌ترین شاخصه‌ی توسعه‌ی هر منطقه‌یی به شمار می‌رود اما متأسفانه شهرستان کلیبر به دلیل پراکنندگی روستاها در این حوزه با مشکلات جدی روبه‌روست که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خدابخش خاطر نشان کرد: به دلیل اهمیت موضوع، بیش از ۵۷ میلیارد ریال، یعنی؛ نزدیک به نیمی از اعتبارات توازن منطقه‌یی شهرستان به حوزه‌ی راه‌سازی اختصاص یافته است.

بر اساس این گزارش؛ فرماندار کلیبر همچنین از گردشگری به عنوان یکی دیگر از محورهای توسعه‌ی شهرستان یاد کرد و گفت: با تکمیل زیرساخت‌های توسعه‌یی، گردشگری شهرستان رونق فزاینده‌یی به خود خواهد گرفت. رونق این بخش می‌تواند شهرستان کلیبر و حتا شهرستان‌های هم‌جوار را از هر گونه نگرانی در حوزه‌های درآمدی و اشتغال‌زایی برهاند.

تکمیل استادیوم ورزشی کلیبر و زمین فوتبال آبش‌احمد با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اجرای ۱۲ پروژه‌ی مهم راه‌سازی، از جمله تعریض و اصلاح بخشی از جاده‌ی کلیبر به اهر، احداث مجتمع فرهنگی-هنری کلیبر، مرمت و بازسازی چند اثر تاریخی از جمله مهم‌ترین مصوبات این نشست بود.

خدابخش در پایان این نشست از تصویب ۴۰ پروژه‌ی عمرانی (در حوزه‌های راه‌سازی، آب و فاضلاب، گردشگری، کشاورزی، ورزش و طرح‌های روستایی) با اعتباری بالغ بر ۱۱۵ میلیارد ریال خبر داد و افزود: مبلغ ۵۷ میلیارد و یک‌صد و چهل میلیون ریال نیز از محل اعتبارات تملک‌دارایی‌های سرمایه‌یی استان به ۹۰ پروژه‌ی عمرانی دیگر در شهرستان کلیبر اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: