صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار خداآفرین » اشتغال ۲۴۰۰ نفری در پروژه‌های سد خداآفرین

اشتغال ۲۴۰۰ نفری در پروژه‌های سد خداآفرین

محمد صادق پورمهدی روز دوشنبه به همراه فرماندار شهرستان خداآفرین و گروهی از مدیران اجرایی و مسؤولان محلی از تازه‌ترین فرایندها و عملیات اجرایی طرح و پروژه‌های سد خداآفرین، سد قیزقلعه‌سی و کانال‌های انحرافی این دو سد، بازدید کرد.

بازدید-معاون-استاندار-از-سد-خداآفرین-۱۳۹۵سئحراما | سرویس اجتماعی: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این بازدید با قدردانی از تلاش مهندسان، پیمانکاران و مشاوران پروژه‌های مربوط به سد خداآفرین، اهمیت ساخت و بهره‌برداری این پروژه‌ها در توسعه‌ی منطقه و نیز آثار اقتصادی و اجتماعی آن در رفاه مردم را مورد تاکید قرار داد.

پورمهدی همچنین در بازدید از کارگاه‌های قطعات شبکه‌ی بزرگ آبیاری پایاب سدخداآفرین و قیزقلعه‌سی بر استفاده از ظرفیت دانشگاهیان و نیز ارتباط تنگاتنگ مجریان پروژه‌های عمرانی استان با اساتید و صاحب نظران دانشگاهی تاکید کرد.

وی با اشاره به ابعاد فنی و مهندسی طرح‌ها و پروژه‌های منحصر به‌فرد منطقه‌ی خدا آفرین خواستار بازدید مراکز علمی و دانشگاهی، دانشجویان و اساتید دانشگاهی استان در قالب تورهای علمی از این طرح‌ها شد.

به گزارش سئحراما؛ در جریان این بازدید اعلام شد؛ برای تکمیل و ادامه‌ی عملیات اجرای پروژه‌های یاد شده در سال مالی ۹۴ افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده بود که تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان آن تخصیص و پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش؛ با اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌ی شبکه‌های آبیاری و زهکشی سد خداآفرین و سد قیز قلعه‌سی که در قطعات مختلف و به طول بیش از ۵۰ کیلومتر احداث می‌شود، آب مورد نیازِ افزون بر ۷۲ هزار هکتار از اراضی پایاب سدهای مذکور تأمین خواهد شد.

عملیات پروژه‌های ساخت جاده‌های اصلاحی و جایگزین سد خداآفرین به طول ۱۴ کیلومتر هم توسط پیمانکار از دی ماه سال گذشته آغاز شده و قرار است در برنامه‌ی زمان‌بندی کمتر از ۱۸ ماه به بهره برداری برسد.

این شرکت پیمانکار، برای تسریع در فرایندهای اجرایی، یک واحد کارخانه‌ی تولید آسفالت را در منطقه ایجاد و راه‌اندازی کرده است.

گفتنی‌ست؛ در مجموع پروژه‌های سد خداآفرین و قیزقلعه‌سی،‌ بیش از دو هزار و ۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

طرح سد خداآفرین شامل خود سد خداآفرین، سد قیزقلعه‌سی، دو واحد نیروگاه ۵۰ مگاواتی، شبکه‌های بزرگ آبیاری و زهکشی به طول بیش از ۵۰ کیلومتر، جاده‌های جایگزین و دسترسی و کارخانه‌ی تولید آسفالت و بلوک‌های سیمانی در منطقه‌ی خدا آفرین است.

بازدید-مهندس-پورمهدی-معاون-عمرانی-استاندار-آذربایجان-شرقی-و-فرماندار-خداآفرین-از-سدهای-خداآفرین،-قیزقلعه-سی-و-کانال-های-انحرافی-آن۱۳۹۵ بازدید-مهندس-پورمهدی-معاون-عمرانی-استاندار-آذربایجان-شرقی-و-فرماندار-خداآفرین-از-سدهای-خداآفرین،-قیزقلعه-سی-و-کانال-های-انحرافی-آن بازدید-معاون-استاندار-از-سد-خداآفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 14 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: