صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » اله‌قلی‌زاده: سهم کلیبر از توسعه صنعتی استان ادا نشده است

اله‌قلی‌زاده: سهم کلیبر از توسعه صنعتی استان ادا نشده است

نماینده‌ی شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سهم شهرستان‌های حوزه‌ی انتخابیه‌اش از توسعه‌ی صنعتی استان ادا نشده است، گفت:‌ با وجود نیاز به کار و اشتغال در منطقه و تعداد بالای جمعیت جویای کار این شهرستانها، تحقق این سهم ضروری و مورد مطالبه اهالی است.

سئحراما | سرویس اجتماعی: نماینده شهرستانهای کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با انتقاد از مشکلات موجود در ناحیه صنعتی یوزبند گفت: بیش از دو دهه از تاسیس ناحیه صنعتی یوزبند میگذرد ولی هنوز این ناحیه به شهرک صنعتی ارتقا نیافته که هیچ، مشکل سند مالکیت زمینهای واگذار شده به واحدهای تولیدی هم به آن اضافه شده و شرکت شهرکهای صنعتی از عهده ارایه سند مالکیت این زمینها بر نیامده است و این با هیچ منطق و انصافی سازگار نیست.

قلی اله قلی زاده با بیان این که سهم شهرستانهای کلیبر، خداآفرین و هوراند از توسعه صنعتی استان ادا نشده و این سه شهرستان از کمترین برخورداری در حوزه تولید بهره مند هستند، گفت: با وجود نیاز به کار و اشتغال در منطقه و تعداد بالای جمعیت جویای کار این شهرستانها، تحقق این سهم ضروری و مورد مطالبه اهالی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: قرار بود پس از تکمیل سد خداآفرین؛ ۲۵ هزار هکتار از زمینهای شهرستانهای کلیبر و خداآفرین از آب این سد بهره مند شده و به زیر کشت بروند در حالی که با گذشت سالها از آغاز بهره برداری از این سد، حتا یک پنجم رقم اولیه محقق نشده و آب سد خداآفرین از منطقه و استان خارج میشود.

وی بی توجهی به این نکته را از آنجا مهم توصیف کرد که؛ «حتا در سند تدبیر و توسعه شهرستانهای کلیبر و خداآفرین نیز، کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه عنواان شده است.

فرماندار کلیبر: تکمیل سد پیغام، مطالبه‌ی عمومی

رسول خدابخش، فرماندار کلیبر نیز با بیان این که تکمیل سد پیغام، مطالبه اصلی شهروندان کلیبری از دولت است، گفت: با بهره برداری از این سد، علاوه بر این که مشکل تامین آب شرب کلیبر که سالهاست شهروندان کلیبری را آزار میدهد، حل خواهد شد، کشاورزی و باغداری منطقه نیز جانی دو باره خواهند گرفت.

فرماندار خداآفرین: پوشش ICT در خداآفرین تنها ۱۳ درصد است

امین امینیان، فرماندار خداآفرین نیز با بیان این که پوشش ICT در خداآفرین تنها ۱۳ درصد است، گفت: بدون تامین زیرساخت ارتباطات، نمی توان انتظار توسعه و جذب سرمایه گذار را داشت.

مدیرکل دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: در استان آذربایجان شرقی، اراده قابل تحسینی برای رفع موانع تولید و عمل به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی وجود دارد و با این اراده، میتوان انتظار داشت؛ استان آذربایجان شرقی جایگاه شایسته یی در رونق تولید و نقش آفرینی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور ایفا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 15 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: