صفحه‌ی اول » اهداف و سیاست‌ها

اهداف و سیاست‌ها

اهداف و سیاست‌های سئحراما

استقلالِ «سئحراما»: ویژه‌نامه‌ی خبری – تحلیلی قره‌داغ، به هیچ سازمان، نهادِ سیاسی – اجتماعی و فرهنگی وابسته نیست و از هیچ‌گونه گرایش سیاسی پیروی نمی‌کند.

فعالیت‌ها: «سئحراما»، ویژه‌نامه‌ی خبری – تحلیلی منطقه‌ی قره‌داغ است و در کنار اطلاع‌رسانی شفاف و متعهدانه – با همکاری متخصصان و کارشناسانِ علاقه‌مند – پاسخ‌گویی به نیاز طیف وسیعی از مخاطبان خود در حوزه‌های مختلف را مد نظر قرار خواهد داد. کلیه‌ی مقالات و محتوای ویژه‌نامه (برای چاپ در نشریه و یا انتشار در سایت) قبل از انتشار توسطِ سردبیر، بازخوانی شده و بعد از انطباق با قوانین جمهوری اسلامی ایران منتشر خواهد شد.

نکته: این سخن هرگز به این معنا نیست که «سئحراما» مسؤولیت همه‌ی نوشته‌ها را بر عهده می‌گیرد. بلکه مسؤولیت هر نوشته‌یی بر عهده‌ی نویسنده‌ی آن بوده و «سئحراما» از این بابت هیچ مسؤولیتی را نمی‌پذیرد.

سیاست‌های کلی ویژه‌نامه و نویسندگان و خبرنگاران: «سئحراما»، از افراد متعهد و مسؤولی که مشتاق فعالیت در این ویژه‌نامه هستند، دعوت به همکاری می‌کند. این ویژه‌نامه هیچ محدودیتی برای جذب نویسندگان و خبرنگاران از نظر جنسیتی، فکری و… با دیدگاه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی قائل نبوده و به این رویه‌ی خود می‌بالد.

سو گیری‌ها و سیاست‌های کلی ویژه‌نامه، بر اساس باورهای اسلامی و انسانی بوده و خط قرمز آن، قوانین جاری کشور است و در عین حال؛ پوششِ خبری – تحلیلی وقایعِ مربوط به حوزه‌ی انتشار آن در اولویتِ خواهد بود. مخالفان و کسانی که با عقیده‌ی فکری، روش فعالیت و محتوای «سئحراما» مخالف هستند به شرط رعایت قانون و حفظ حرمتِ افراد، حق پاسخ‌گویی خواهند داشت.

 منافع مادی و معنوی: «سئحراما» در تداوم اهداف خود، نیازمند سرمایه‌گذاری است. در عین حال که این ویژه‌نامه در ادامه‌ی اهداف خود ناگزیر از هزینه‌های کلانی است، از فعالیت‌های خود هیچ‌گونه منفعت مالی کسب نمی‌کند. ما برای حفظ استقلالِ سیاست‌های خود از هیچ گروه یا سازمان سیاسی، کمک نپذیرفته‌ایم و نخواهیم پذیرفت. تلاش ما بر این خواهد بود که تمامی هزینه‌های ویژه‌نامه را با قبول آگهی و رپرتاژ جبران نماییم.

کلیه‌ی منافع معنوی و مادی ویژه‌نامه‌ی خبر – تحلیلی قره‌داغ؛ «سئحراما» محفوظ بوده و برداشت از مطالب آن برای همگان فقط با ذکر دقیق عنوان «سئحراما» بلامانع است.

اعتقادات «سئحراما»:ما مسلمان هستیم و دین اسلام را به عنوان یک دین کامل در کنار احترام به تمام ادیان الهی، پذیرفته‌ایم. ما مخالف هرگونه تبیض نژادی – قومی – اجتماعی – جنسیتی بوده و با خرافه‌پرستی در هر نوع آن موافق نیستیم. ما با اعتقاد راسخ به جمهوری اسلامی و کلیه‌ی اصول قانون اساسی، بر آزادی در عرصه‌ی اندیشه و عمل و در چارچوب قانون، حمایت از تولید علم و فن‌آوری، حفظ ارزش‌ها و باورهای جامعه‌ی ایرانی – اسلامی، فعالیت آزادانه‌ی خبرنگاران، فعالیت در محیطی شفاف در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و عرضه‌ی بدونِ گزینشِ مطالب به تمام مخاطبان «سئحراما»، معتقد هستیم.

شعار: ما دغدغه‌یی جز معرفی منطقه‌ی قره‌داغ به جامعه‌ی ایرانی و جهانی، انتشار صریح و سریع اخبار این منطقه، حمایت از رشد و توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی آن و معرفی صنعتگران، کارآفرینان، دانشمندان، هنرمندان، چهره‌های شاخص علمی و فرهنگی و موفق منطقه‌ی قره‌داغ به جهانیان، نداریم.

محتوا: اخبار منطقه‌ی قره‌داغ، برگزیده‌ی اخبار استانی و ملی که مفید حال اهالی منطقه باشد، مقالات مفید، گفت‌وگو با چهره‌های شاخص و موفق منطقه، عکس‌های خبری و عکس‌هایی که معرف زیبایی‌های منطقه‌ی قره‌داغ باشد، صدا و ویدئو از اخبار و گزارش‌های تولیدی برای وب‌سایتِ «سئحراما» یا با رعایت قوانین کپی‌رایت از دیگر رسانه‌های دیداری و شنیداری جهان، و… محتوای ویژه‌نامه‌ی خبری – تحلیلی منطقه‌ی قره‌داغ؛ «سئحراما» را تشکیل خواهد داد.

نکته: ما اخبار، گزارش‌ها و مقالات خود را با حداکثر شفافیت و نیز با درجه‌ی بالایی از اطمینان از صحت آن‌ها عرضه می‌کنیم. رعایت اصول و آداب حرفه‌یی خبرنگاری و خبررسانی و انصاف و پرهیز از جنجال گرایی، رویکرد اصلی در برنامه‌های تولیدی ما خواهد بود.

دعوت: ما از همه‌ی اهالی شهرستان‌های کلیبر، اهر، خداآفرین و ورزقان در منطقه‌ی قره‌داغ و همه‌ی ایرانیانی که به نوعی به این منطقه از میهن اسلامی تعلق خاطر دارند، دعوت می‌کنیم تا با اطمینان از این که در این ویژه‌نامه‌ی خبری-تحلیلی، همه حق کامل برای گفتن، خواندن، دیدن و شنیدن دارند و هیچ گزینشی غیر از آن‌چه که در بالا گفته شد، بر مطالب آنان اعمال نمی‌شود، با نام خود (یا هر نام مستعاری که خود انتخاب می‌کنند) به نشر مطالب دلخواه خویش بپردازند. ما مشتاقانه، در انتظار هر مطلبی که بتواند تاریخ، فرهنگ و ادبیات شهرستان‌های منطقه‌ی قره‌داغ را گسترش داده و در اختیار عموم قرار دهد، هستیم. از بازدید کنندگان وب‌سایتِ «سئحراما» نیز دعوت می‌کنیم، این سایت را در ردیف یکی از علاقه‌مندی‌های خود قرار داده و روزانه از آن بازدید به عمل آورند.

 ————————————————————–

توفیق بیشتر همگان را از خداوند منان خواستارم.

پورحسینقلی

مدیرمسؤول سئحراما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =