صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » برای منافعِ خود، از شهدا هزینه نکنیم

برای منافعِ خود، از شهدا هزینه نکنیم

اگر در جایی موردی را سراغ دارید که فردی با شام و نهار به مسند ریاست و مدیریت رسیده است، به من معرفی کنید تا عزلش بکنم.
فرماندار کلیبر در آیین بازگشایی مدارس؛ از تغییر مدیران و معاونان در آموزش و پرورش دفاع کرد
فرماندار کلیبر در آیین بازگشایی مدارس؛ از تغییر مدیران و معاونان در آموزش و پرورش دفاع کرد

فرماندار کلیبر دیروز (شنبه) صبح در آیین بازگشایی مدارس در مدرسه‌ی امام حسین کلیبر با بیان این که تحصیل و یادگیری بهتر دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور، هدف و دغدغه‌ی اصلی همه‌ی مدیران شهرستان، مربیان و اولیای دانش‌آموزان است، از ضعف شدید کیفیت آموزشی در این شهرستان اظهار ناخرسندی کرد و گفت: در میان ۳۹ منطقه‌ی آموزشی استان، رتبه‌ی سی‌ونهم را از نظر شاخص‌های کیفی داریم!

فریدون بابایی با بیان این که این یک واقعیت تلخ است، افزود: تنها در یک شاخص رتبه‌ی اول استان را داریم که آن هم بذل و بخشش نمره در آزمون‌های مستمر است!

رییس شورای آموزش و پرورش کلیبر خاطر نشان کرد: در گذشته، این مشکلات را در سطح استان مطرح می‌کردیم اما بعضی بزرگواران این را نمی‌پذیرفتند تا این که موضوع به صورت کشوری بررسیده و ثابت شد که شهرستان ما رتبه‌ی آخر استانی را دارد.

بابایی خطاب به دانش‌آموزانی که در صف ایستاده بودند، گفت: برای بهبود وضعیت آموزشی شهرستان همه‌ی ما و شما باید تلاش کنیم؛ هم مدیران شهرستان، هم اداره‌ی آموزش و پرورش، هم معلمان و مربیان و هم دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها.

برای بهبود سیستم آموزشی ناگزیر از تغییر هستیم

وی بدون اشاره به مخاطب این گفته‌های خود، اضافه کرد: این بهبود با حرف و انتقاد حاصل نمی‌شود؛ مسایلی که نیاز به عمل دارند، با طرح در پشت تریبون‌ها اصلاح نمی‌شوند.

فرماندار کلیبر ادامه داد: برای بهبود وضعیت و اصلاح در سیستم آموزشی ناگزیر از تغییر هستیم و آن را برای هدایت مجموعه‌ی آموزش و پرورش در مسیر درست شروع کرده‌ایم.

انتقاد از هجمه‌ی گسترده بر علیه مدیر جدید آموزش و پرورش

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان کلیبر با انتقاد از آن‌چه «هجمه‌ی گسترده بر علیه مدیر جدید آموزش و پرورش می‌خواند»، گفت: هنوز دو – سه ماه از آغاز مدیریت آقای محمدی – که نیروی بومی، دردکشیده و آشنا به مسایل منطقه است – در آموزش و پرورش شهرستان کلیبر نمی‌گذرد، اما من واقعاً متأسف‌ام که در همین مدت کوتاه با هجمه‌های عظیمی که در نوع خود بی‌نظیر است، مواجه شده است.

فریدون بابایی با بیان این که انتقادات این‌چنینی در گذشته مطرح نمی‌شد و در صورت طرح، بدون پاسخ نمی‌ماند، افزود: «مسایلی از این دست باید پیش از طرح در تریبون‌ها، در پشت میزها بررسی شوند. کشاندن این مباحث به پشت تریبون‌ها به معنای این است که فرد می‌خواهد تعلقات شخصی را طرح و فرصتی برای بهره‌برداری تبلیغاتی برای خود ایجاد کند.

از خانواده‌ی شهدا برای تبلیغات انتخاباتی استفاده‌ی ابزاری نشود

بابایی با تأکید بر این که همه‌ی ما در برابر هر تصمیم و کلام خود مسؤول‌ایم، اضافه کرد: ما اگر از شهید، شهادت و خانواده‌ی شهدا صحبت می‌کنیم، باید توجه کنیم که آن‌ها برای دنیا به جبهه نرفتند. پس برای تبلیغ خود، از آن‌ها استفاده‌ی ابزاری نکنیم!

وی با تأکید مجدد بر ضروری و غیر قابل اجتناب بودن تغییرات در آموزش و پرورش، این تغییرات را مشروط به حفظ کرامت افراد و رعایت قانون مقررات دانست و افزود: اگر در جایی موردی را سراغ دارید که فردی با شام و نهار به مسند ریاست و مدیریت رسیده است، به من معرفی کنید تا عزلش بکنم.

فرماندار کلیبر ادامه داد: بعضی بزرگواران به پشت تریبون که می‌رسند، واقعاً خود را گم می‌کنند! تریبون مقدس است، از پشت این تریبون نباید هر حرفی را زد!

وی اضافه کرد: «فرموده‌اند؛ خانواده‌های معظم شهدا، مظلوم واقع شده»، «مزار شهدا به چراغ نیاز دارد»، من فکر می‌کنم این بزرگوار اصلاً در شهرستان زندگی نمی‌کند!

بابایی خاطر نشان کرد: در آغاز هر سال، برای بازدید هفتگی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران برنامه‌ریزی و در طول سال اجرا می‌شود. و یکی از دغدغه‌های ما در این

شهرستان، اشتغال فرزندان خانواده‌های معظم شهدا است و با تمام قدرت برای این موضوع برنامه‌ریزی می‌کنیم.

تغییر در آموزش و پرورش مستمر و هدف‌دار است

وی با تأکید بر وحدت، اظهار کرد: من از تلاش‌های نماینده‌ی سابق که ۱۲ سال برای این شهرستان زحمت کشید، تشکر می‌کنم از نماینده‌ی فعلی هم که با ۳۷ هزار رأی انتخاب شده است، تشکر می‌کنم. اگر کسی قصد کار تبلیغاتی دارد، ۶ ماه مانده به انتخابات بیاید، خود را معرفی کند، مردم هم ان‌شاءاله به توی رأی بدهند!

فرماندار کلیبر این را هم گفت که تغییر در آموزش و پرورش، مستمر و هدف‌دار است. مدیران و معاونان برای مدت یک سال منصوب شده‌اند و در میانه‌ی سال تحصیلی عملکرد آنان ارزیابی و در صورت عدم کسب نمره‌ی قابل قبول، بدون اغماض عزل خواهند شد. معلمین هم توجه کنند که صرفاً برای تدریس استخدام شده‌اند و دانش‌آموزان نیز نباید دغدغه‌یی به جز تحصیل داشته باشند.

۱۱ دیدگاه‌ها

 1. تا آنجا که میدانیم آقای حاتمی نه قوم و خویشی در آموزش و پرورش دارد که جهت تأمین منافع آنها انتقاد کند و نه خانواده شهید است که دلخوری از بنیاد شهید داشته باشد و نه فرزندی در آستانه استخدام دارد که جوش آن را بزند و نه کاندید انتخابات است که رقیب را تخریب کند . حرفهایی هم که زده حرف دل مردم محروم و رنج کشیده است . کیست که غربت شهدای گمنام را در ساختن یک مقبره مناسب نبیند ؟ کدام خانواده شهید در طول سالهای اخیر تونسته از کانال دولتی ها استخدام شود ؟ درسته که شهدا بخاطر دنیا نرفته اند ولی مسئولینی که از قبل این دنیا متنعم شده اند چرا باید به ولی نعمت خود بی توجه باشند ؟ در رابطه با موضوع ناهار و شام در استخدامها و انتصابات هم اگر فرماندار محترم بدون تشریفات اداری چرخی در کوچه و بازار بزند و یا در «نماز جمعه و جماعت» شرکت کند میتواند این مسائل را به عینه لمس کند . گرچه بعید است مسئولی که از صدها کیلومتر آنطرفتر آمده بتواند درد اهالی این شهرستان را درک کند!!! مابقی هم بماند برای بعد …

  • شهروند عزیز ،این برادر ارجمند در زمان دوازده سال یکه تازی نماینده محترم سابق و طرفدارانشان کجا تشریف داشتند که ما از سخنانشان بهره مند نبودیم این دو سه ماهه چه اتفاقی افتاده که داد این برادر بلند شده من خودم و خانواده ام بیشترین ضربه را از نماینده سابق خورده ایم ولی کسی به دادمان در این دوازده سال نرسید کاش حرف و عملمان در همه حال و زمان یکی بود

 2. نه جانم درسته که در آموزش و پرورش قوم و خویش نداره ولی علتی داره آنهم اینه که همه شو در تشکیلات خودش استخدام نموده از جمله چند عدد داماد

 3. در خصوص بیانات فرماندار محترم که از هجمه‌ی گسترده بر علیه مدیر جدید آموزش و پرورش انتقاد کرده اند بایستی گفت : ۱- براساس تفاوت های فردی همه که یک جور فکر نمی کنند .
  ۲- گفتگو از شعارهای دولت تدبیر و امید است که ایشان (فرماندار محترم ) از یادشان رفته است .
  ۳- فرمانده محترم سپاه حرفهای بسیار بجا و هوشمندانه ای بیان داشته اند که جا دارد از ایشان تشکر نمایم . اگر هجمه فرهنگی دشمنان علیه دانش آموزان را در نظر بگیریم این تغییرات بی اساس و غیر لازم ، ایجاد یاس و ناامیدی مدارس ، تفرقه درون سیستمی و غفلت از ماموریت های اصلی آموزش و پرورش که دغدغه مقام معظم رهبری و همچینین فرمانده محترم می باشد دامان این دانش آموزان و نیز خودمان را هم خواهد گرفت . توجه داشته باشیم که داشتن روحیه نشاط و شادابی ، یکی از ضروریات و ماموریتهای مدرسه می باشد .
  ۴- کدامین مشارکت های کلان مالی در بخش آموزش در سطح منطقه با آموزش و پرورش صورت گرفته است که اینگونه انتظار فرماندار محترم از آموزش و پرورش بالاست . باید از مدیران قبلی مدارس در جهت حل مشکلات و مدیریت و رفع کمبودهای مالی مدارس تقدیر کرد .
  ۵- اینگونه که تنور عزل و نصب ها در آموزش و پرورش داغ است وضع از این هم بدتر خواهد شد . آنهم ، این همه ، چه خبر است ؟ شتر سواری دولا دولا نمی شود . عزل بدون ارزیابی عملکرد در دقیقه ۹۰ ، عزل با تماس تلفنی برای دریافت استعفا و نصب به جهت …
  ۶- تحمل در برابر انتقاد از اصول پیشرفت هر جامعه ای است ، زود موضع نگیریم . تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها .
  ۷- این تعبیر پیمانکار خصوصی افراد که توسط فرمانده محترم سپاه بکار رفته انصافا جان کلام را ادا کرده ، انشاءالله که امر به معروفی باشد در اعمال و انجام مسئولیت های خطیر بعضی ها …
  ۸- متاسفانه روند پیگیری و شناخت فرماندار محترم از آموزش و پرورش با اطلاعاتی که ارائه نموده اند فقط منحصر به قبولی سوم متوسطه می شود و آن را به کل مجموعه تعمیم می دهند .
  ۹- ای کاش فرماندار محترم به زحمات چندین ساله و موفقیت آمیز مدیر سابق آموزش و پرورش آقای زاهد هاشمی و معلمان سخت کوش منطقه هم اشاره ای می کردند و اینگونه این زحمات را در جمع دانش آموزان که روز آغازین سال تحصیلی شان بود تلخ نمی کردند . و این دفاعیات را برای فرصت دیگری می گذاشتند .
  ۱۰-نهاریاناهار ؟ : نوشتن “نهار” با “ن”،” ھ”، “ا” و “ر” درست نیست؛ چون این واژه عربی وبه معنای “روز”است ونه “ناشتای روز”. آن چه را که در میان روزمی خورند، “ناهار”است .این واژه فارسی است وبه مفهوم “ناشتا” وغذای چاشت است. بنابراین کاربرد واژه ی “نهار” عربی که به معنای روز است به جای “ناهار” فارسی ؛ یعنی “روز خوردن ” که مفهوم ناروایی را بیان می کند .
  ۱۱- کلام آخر اینکه فرماندار محترم در سخنرانی بیان داشته اند که : (( در جایی موردی را سراغ دارید که فردی با شام و نهار به مسند ریاست و به مدیریت رسیده است، به من معرفی کنید تا عزلش بکنم.)) بزرگوار ، همه اینها قبلا شام و ناهار خورده اند و اکنون …
  ۱۲- از سئحرامای عزیز هم تشکر میکنم که همچنان این بار سنگین و مسئولیت خطیر را بدوش می کشد . امید است درسایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهنمودهای مقام عظمای ولایت دست به دست هم دهیم و میهن خویش در تمامی جوانب آباد کنیم . و از نفاق و تفرقه دودستگی بدور باشیم .

 4. جناب آقای بابایی فرماندار دولت نا امیدی در شهرستان کلیبر
  با سلام
  از اینکه در مراسم باز کشایی در مدرسه امام حسین (ع) شرط انصاف را مراعات نکرده و معلمان دلسوز را سخره گرفته اید بسیار متاسم.
  اگر شما با آقای هاشمی به جهت نمایندگی مجلس مشکل داشتید نباید تمامی معلمان را نا لایق قلم داد می کردید.
  ۱)آموزش و پرورش یک کار دسته جمعی و گروهی است از اول ابتدایی تا پایان متوسطه و در این مسیر رییس اداره نقش کمتر ی از دبیران دارد.
  ۲ ) به استناد کدام شاخص ها آموزش و پرورش کلیبر رتبه ۳۹ استان شده لطفا اعلام دارید.
  ۳)حتما در رتبه بندی شما هوراند ۳۸ و عشایر ۳۷ و خدآفرین هم ۳۶ شده است

 5. آقای فرماندار طوری صحبت میکنند که انگار تازه به شهرستان تشریف آورده اند و سهمی در پیشرفتها و پس رفتهای منطقه ندارند . یادمان باشد که همین فرماندار محترم ، منصوب دوران فتحی پور بود و اگر کم و کاستی هست لااقل بخشی از آن محصول مدیریت ایشان و دوستانشان است همین طور در پیشرفتها … لطفاً کی بود کی بود من نبودم راه نیندازید . اگر واقعاً مخالف روال جاری بودید چرا از کیلومترها دورتر تشریف فرما شدید کلیبر ؟ و اگر بدنبال تحول بودید چرا تاکنون خبری از اعتراضتان نبوده ؟ نکند میخواهید جهت جلب رضایت نماینده کنونی و ابقا در مسئولیت ، خود را مخالف نماینده قبلی جا بزنید ؟ نه مدیریت فتحی پور صفر و صد مطلق بود و نه اللهقلی زاده . لذا منصفانه قضاوت کنیم تا موجب رنجش هواداران یک کاندیدا نشویم . این مردم ذخیره های نظام هستند با هر اختلاف سلیقه ای که دارند …

 6. باسلام و خسته نباشید خدمت دوستان
  لازم است در خصوص سخنان تامل برانگیز … و همچنین اظهار نظرهای بعضی ازدوستان در کلیبر خبر مطالبی را بیان کنم:
  ۱- بعضی از دوستان که الان دست به قلم شده اند و حرف از میهمانی و استخدام و انتصاب می زنند در ۱۲ سال گذشته که استخدامهای بی رویه و بدون ضابطه و بدون امتحان در هواشناسی، برق، گاز، بانک سپه، انصار،کوثر، مخابرات، شبکه بهداشت و … صورت گرفت چرا سکوت کرده بودند در ثانی کدامین استخدام و انتصاب با میهمانی در دوره نماینده فعلی انجام گرفته مگر ساخت خانه در یک قسمت شهر با مجوز شهرداری چه ربطی به انتصابات و استخدامها دارد.
  ۲- اختلافات شورا و اتاق اصناف بیش از دو سال است که شروع شده و در حال حاضر ادامه دارد کدام عاقل می تواند اختلاف شورا و اتاق اصناف و کم کاری ادارات را که همه روسای آنها طرفداران نماینده قبلی هستند به نماینده فعلی ربط دهد.
  ۳- شهروندان عزیز و اهالی محترم، در شهرستان کلیبر بیش از ۷۰ اداره وجود دارد مگر از این تعداد ادارات رییس چند اداره عوض شده که اینقدر سر و صدا کرده اند مگر جمعا پنج شش اداره نیست مگر انتصابهای صورت گرفته از بچه های این شهرستان نیستند مگر مدیریت موروثی است اگر مدیر، مدیر باشد نباید بیش از ۵ سال در یک اداره مدیریت کند.
  ۴- همشهریان عزیز همان هیاهو کنندگان و معترضان به تغییرات، عموم شهروندان نیستند بلکه چند ده نفری هستند که بدون امتحان و با میهمانی در ادارات استخدام شده اند.
  ۵- هر عزیزی که تابحال در این شهرستان نماینده و فرماندار شده قطعاً اثرات مثبت و منفی از خود به یادگار گذاشته چرا چشم تان فقط نقاط منفی را می بیند و نظری به نقاط مثبت وی نمی کنید مثلاً سد خداآفرین، سد ارسباران، برق رسانی ها، جاده جانانلو، خانه های کوهسار، آب رسانی ها، طرح های هادی، مدرسه سازی ها، راه سازی ها، گازرسانی ها و صدها طرح های عمرانی که بعد از پیروزی انقلاب در این شهرستان انجام گرفته است. مگر این قدر آبادانی ها بدست این نمایندگان و دولتمردان صورت نگرفته است.
  ۶- دوستان، براداران کدام یک از شما می توانید کسی را پیدا کنید که در دوره قبلی رییس اداره، معاون اداره، مدیر و معاون مدرسه بشود بدون اینکه برای نماینده قبلی شام یا ناهار بدهد.
  ۷- واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند: همشهریان عزیز برادارانی که امروز همه روسای ادارات را متهم می کنند که در نماز جمعه شرکت نمی کنند خواهشاً چند هفته پشت سرهم نماز جمعه بروید و ببینید چند بار در نماز جمعه شرکت خواهد کرد.
  ۸- براداران تاحال از خودتان سئوال کرده اید که تله کابین چه شد؟ استخدام ۴۰۰۰ نفری چه شد؟ بخشداری مولان کجا رفت؟ و …
  ۹- چراهیچ کس اعتراض نمی کند که چرا در طول چند سال گذشته در نمونه دولتی بتول و سایر مدارس تحصیل می کنند از دانشگاه سراسری قبول شده است؟
  ۱۰- براداران یکی از دوستان نوشته ساختمان آقای …. در کوچه ثبت احوال دال بر میهمانی و شام نماینده است در حالیکه بنده خدا …. از طرفداران سرسخت آقای ف … بود. در نظر دیگری نوشته شده چرا اینقدر تغییرات در آموزش و پرورش: مگر چند تا مدیر در خود شهر کلیبر عوض شده، مگر چند تا مدیر در روستاها عوض شده، مگر یک نفر مدیر اداره نمی تواند چند نفری را عوض کند؟ مگر وضعیت فعلی آموزش پرورش نمی تواند دلیلی باشد بر این تغییرات؟
  ۱۱- یکی از دوستان در یک نظرسنجی نوشته: آقای … بواسطه … در آموزش و پرورش معاون شد، برادر عزیز مگر … یک معلم نیست، مگر … حق ندارد معاون بشود، مگر … برادر یک شهید نیست، چرا طرفدار شما که شد می گویید خانواده شهید است نباید تغییر کند ولی حالا که شد مخالف شما حق ندارد پست بگیرد. خواهشاً همدیگر را تحمل کنید تغییرات جز لاینفک نظام اداری است. از جمله تغییرات در مدیران کل، فرمانداران، بخشداران، روسای ادارات و … که در سطح کشور اتفاق افتاده است.
  ۱۲- منتقدین عزیز چرا روزی که چند تا معلم از آموزش و پرورش بخشدار شدند و چند سالی را بخشدار ماندند کسی نبود بگوید این همه تغییرات چرا؟ چون از طرفداران خودتان بودند چون دنیا در شما خلاصه شده بود حالا دنیا عوض شده چراکه ۵ تا رییس اداره بعد از ۱۲ سال از مخالفین شما سرکار آمده اند انهم از بچه های خود منطقه.
  ۱۳- دوستان عزیز بیایید به جای اینکه بی مورد جروبحث کرده و همدیگر را اذیت کنیم، راجع به توسعه شهرستان، پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و … راهکار ارائه داده و نظرات خودمان را ارائه دهیم تا کمکی باشیم برای مسئولین.

 7. باسلام
  سخنان فرمانده محترم کاملا متین ودرست می باشد اما فکر کنم یه چند سالی دیر از خواب بلن شدن ویا اینکه منافعشان در خطر هست.
  چون از تک تک پاسداران وحتی اهالی روستای لاریجان بپرسین همه میگویند که ایشان طرفدار اقای فتحی پور بودند.
  وحالا که تک تک دوستانشان از مقام دیرین ریاست عزل میشن احساس خطر کرده اند.
  چرا کسی از استخدامهای سپاه چیزی ننوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا کسی از فامیلهای فرمانده محترم که استخدام سپاه شدن چیزی نگفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آیا جوان بیکار خانواده شهید وجانبازی نبود که استخدام بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  همه وهمه همه حتی از یه بچه هم بپرسی میگه که استخدام ادارات شهرستان در ۱۲ سال نمایندگی نماینده قبلی با شام وناهار وهمچنین تایید یک مصالح فروش سر کار رفتن حتی برای کار سخت شرکتهای یوزبند که از صبح تا شب سر پا هستن باید تاییدیه مصالح فروش باشه تا استخدام بشه؟
  حالا فرمانده محترم از لیدر حرف میزنه
  کجا بودین که این لیدر رو شما ندیدین؟؟؟؟؟؟؟؟
  وخیلی خیلی خیلی خیلی حرفای دیگه
  تمومش کنین هر چه قدر حرف بزنین حرفای زیر آبی وزیر خاکی وپشت پرده خودتان را لو میدین.
  پس بهتر تمومش کنین به ضرر خودتون
  مردم به اصلاحات وتغییر وتحول رای دادن نه اینکه مسولین باز بشینن سر جاشون مگه ارث پدریه
  تغییرات تغییرات تغییرات تغییرات .

  • سلام سخنان فرمانده متین می باشد آفرین در دوازده سال گذشته هم از این قبیل اعتراضات توسط افراد دغدغه مند گفته شده در خدافرین از همقطارانتان بپرسید که چگونه هوادار امثال شما بودند بعضی حرفهایت شبه تهمت هست یه خرده تحقیق بکن عزیزم / قدرت تحملتان را بالا ببرید / البته سخنان ایشان معطوف به ۵ ماه گذشته صرفا نبوده این رویه در شهرستان سالهاست جا افتاده/

 8. آفرین بر علی

 9. من مدت خیلی کم در کلیبر بودم چیزی که دیدم این بود مردم کلیبر واقعا حقشونه که بهشون ظلم بشه همچین رنگ عوض میکنند که من هیچ جا همچین چیزی ندیدم
  فقط برای شخص کار میکنند افرادی کاملا بی منطقی و سطحی هستند،امروز فلانی نماینده است همچین جان بر کف در خدمت ایشانند وقتی دوران نمایندگی رقیب شد غلام حلقه به گوش ان یکی اند.اصلا هم کاری به پرونده کاری و گذشته درخشان و خدمات ندارند.نمایندگانم تنها کاری که بلدند عزل و نصب هست
  آیا واقعا به پیشرفت شهر خودتون با وجود این همه مسافری که همه ساله دارین فکر کردین؟
  مثل اینکه نمایندگانم از خواسته های مردم شهر آگاهند فعلانی رو بردار بهمانی رو بزار تنها خواسته شما از نماینده اینه وتهنا کاری که نماینده هاتون براتون کردند اینه یعنی سطح فکر و افق دیدتون فقط تا نوک بینی تونه
  اگه موقعیت شهر شما در جاهای دیگر بود حال و روز مردمشان خیلی بهتر از حال و روز شماها بود
  من هر وقت برای تفریح به کلیبر میام واقعااا دلم به حال شهر مییییسوزه که چه دربه داغون شده.
  از ناملایمتهای سیاسی به چه روزی افتاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 11 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: