صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » برای ۲۰۳ دبیر آموزش و پرورش کلیبر هنوز احکام ابلاغیه صادر نشده است!

برای ۲۰۳ دبیر آموزش و پرورش کلیبر هنوز احکام ابلاغیه صادر نشده است!

یکی از معضلات دست و پاگیر در آموزش و پرورش منطقه‌ی کلیبر، تراکم شدید نیرو در مدارس شهری است. به گونه‌یی که برای ۲۰۳ نفر از معلمان و دبیران این مدارس، هنوز احکام  ابلاغی صادر نشده است
پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان کلیبر در سال 1395
پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان کلیبر در سال ۱۳۹۵

سئحراما | سرویس اجتماعی: مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلیبر در آغاز نشست امروز شورای آموزش و پرورش این شهرستان، با اذعان به این که آموزش و پرورش منطقه‌ی کلیبر در میان مناطق ۳۹گانه‌ی استان، رتبه‌ی سی و نهم را کسب کرده است، گفت: متأسفانه در حفظ همین رتبه‌ی آخر نیز موفق نبوده‌ایم و در سال تحصیلی گذشته با افت ۱۱/۳۸ درصدی نسبت به سال تحصیلی قبل از آن مواجه بوده‌ایم!

عباداله محمدی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات دست و پاگیر در آموزش و پرورش منطقه‌ی کلیبر، تراکم شدید نیرو در مدارس شهری است. به گونه‌یی که برای ۲۰۳ نفر از معلمان و دبیران این مدارس، هنوز احکام  ابلاغی صادر نشده است، چرا که این تعداد از معلمان، مازاد بر نیاز مدارس شهر کلیبر هستند.

وی بدهی یک میلیارد و چهارصد میلیون ریالی مدارس و مدیریت آموزش و پرورش منطقه‌ی کلیبر بابت هزینه‌های گاز، برق و آب را مسأله‌ی دیگر این مدیریت دانست و اظهار امیدواری کرد: با مساعدت مسؤولان شهرستانی و همراهی اولیا و خیرین این بدهی پرداخت شود.

فرماندار کلیبر: کمیته‌ی کارشناسی مسایل آموزش و پرورش را بررسی کند

فرماندار کلیبر نیز با تأکید بر اهمیت کار کارشناسی، مسایل مبتلابه مدیریت آموزش و پرورش کلیبر را نیازمند تحلیل و بررسی دقیق توصیف کرد و گفت: ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس و به ویژه توجیه معلمان دوره‌های پایه‌ی تحصیلی و ابتدایی باید در رأس اولویت‌های این مدیریت قرار گیرد.

رسول خدابخش تأکید کرد: لازم است کمیته‌یی متشکل از کارشناسان خبره و باصلاحیت، مسایل و موانع موجود در فرایند آموزشی منطقه را احصاء و با استفاده از تجارب مناطق موفق استان، نسبت به ارایه‌ی راه‌حل‌های منطقی و قانونی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 10 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: