صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » برقراری ارتباط با مشترک مورد نظر مقدور نمی‌باشد!

برقراری ارتباط با مشترک مورد نظر مقدور نمی‌باشد!

عصر روز گذشته (پنج‌شنبه؛ یکم مهر ماه ۱۳۹۵) قطعی برق مراکز مخابراتی سردارآباد و نجف‌تراکمه در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر، برای چند ساعت ارتباط تلفنی ۲۰ روستای این شهرستان را مختل کرد.

سئحراما | سرویس اجتماعی: در حالی که عده‌یی از اهالی روستاهای نزدیک به این مراکز مخابراتی، در تماس با سئحراما، از قطعی بی‌سبب تلفن‌های ثابت خود اظهار نارضایتی کرده بودند، خبرنگار سئحراما برای پرس و جوی دلیل این قطعی فله‌یی خطوط ارتباط جمعی با مسؤولین مربوطه تماس گرفت.

یک منبع آگاه، در این باره گفت: دلیل قطعی چند ساعته‌ی تلفن در روستاهای بخش آبش‌احمد، قطعی برق مراکز مخابراتی سردارآباد و نجف‌تراکمه به دلیل بدهی شرکت مخابرات استان به شرکت برق منطقه‌یی آذربایجان شرقی و عدم پرداخت قبوض خدماتی این شرکت بوده است.

رییس قسمت برق کلیبر در پاسخ به تماس سئحراما، ضمن قبول این موضوع، اذعان کرد: قطعی برق مراکز مخابراتی محدود به شهرستان کلیبر نیست و در سراسر استان، برق برخی از مراکز مخابراتی قطع شده تا شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی با احساس مسؤولیت بیشتری نسبت به پرداخت قبوض برق خود اقدام کند.

مهندس نعیمی، در پاسخ به این سؤالِ خبرنگارِ ما که «اگر بین دو شرکت بزرگ دولتی یا وابسته به آن، اختلاف حسابی وجود دارد، مردم چه گناهی کرده‌اند که با وجود تسویه‌ی به موقع بدهی خود، بار این اختلاف حساب را به دوش بکشند»، با اظهار تعجب از قطع ارتباط تلفنی مشترکین افزود: مراکز مخابراتی باید مجهز به باتری و تجهیزات ذخیره‌ی انرژی الکتریکی باشند. اگر این تجهیزات در مراکز مخابراتی وجود می‌داشت، ممکن نبود که قطعی برق مراکز مخابراتی منجر به قطع ارتباط تلفنی مشترکین شود. به ویژه این که، قطعی برق مورد اشاره برای کم‌تر از ۳ الی ۴ ساعت اتفاق افتاده و از ساعت ۱۸ شرایط به حالت عادی برگشته است.

وی تأکید کرد: مدیران شرکت مخابرات استان وعده داده‌اند تا صبح روز شنبه، بدهی خود به شرکت برق منطقه‌یی استان را تسویه کنند، در غیر این صورت، مجدداً برق مراکز مخابراتی در تمامی شهرستان‌های استان قطع خواهد شد. مسؤولیت اتفاقات بعدی هم با خودشان است؛ این موضوع مورد تأکید مدیرعامل شرکت برق منطقه‌یی آذربایجان شرقی است و وی شخصاً این دستور را صادر کرده و پیگیر اجرای آن است.

رییس اداره‌ی مخابرات کلیبر نیز با تأیید دلیل قطعی برق مراکز مخابراتی به دلیل عدم پرداخت بدهی، گفت: موضوع را از طریق استان پیگیر هستیم. بدهی شرکت مخابرات بابت قبوض خدماتی شرکت برق نیز تا روز دوشنبه پرداخت خواهد شد.

برای پرس‌وجوی وضعیت پیش‌آمده با بخشدار آبش‌احمد تماس گرفتیم؛ وی با اظهار ناخرسندی از تحمیل فشار و هزینه‌ی اختلافات بین دستگاه‌ها به مردم، اظهارات رییس قسمت برق منطقه‌ی کلیبر را تأیید کرد و گفت: موضوع را از طریق فرماندار شهرستان پیگیری کردیم و از ساعت ۱۸ یا همین حدودها، برق مراکز مخابراتی وصل شده است.

فرماندار کلیبر نیز در پاسخ به سئحراما گفت: حل اختلاف بین دستگاه‌ها در استان توسط استاندار و در شهرستان‌ها توسط فرمانداران پیگیری می‌شود و اقدام شرکت برق برای قطع برق مراکز مخابراتی قابل پذیرش نیست؛ چرا که این اقدام موجب محرومیت مردم از امکاناتِ ارتباطی شده در حالی که آن‌ها در وقوع این مسایل پیش آمده بین دو دستگاه هیچ نقشی نداشته‌اند.

فریدون بابایی البته این را هم گفت که؛ با ارسال پیامکی به مدیرعامل شرکت برق منطقه‌یی آذربایجان شرقی به اقدام خلاف قاعده و عرف وی برای صدور دستور قطع برق مراکز مخابراتی اعتراض کرده و خواستار پاسخ‌گویی وی شده اما این مقام مسؤول در پاسخ به فرماندار کلیبر نوشته است: «برای وصول پول خزانه و دولت از یک مشترک، خصوصاً یک شرکت دارای نقدینگی مطلوب، نیازی به دستور اینجانب نیست. به قانون نظام مقدس جمهوری اسلامی عمل شده است. پاسخ‌گو باید کسی باشد که به قانون به موقع عمل نمی‌کند».

فرماندار کلیبر تأکید کرد: برای پیش‌گیری از تکرار چنین اتفاقاتی اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا اختلاف بین دو نهاد عمومی از طریق ظرفیت‌های قانونی حل و موجب ایجاد ضرر و زیان به شهروندان نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: