صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » جایزه‌ی ۲ سالانه‌ی ام لیلی در کلیبر برگزار می‌شود

جایزه‌ی ۲ سالانه‌ی ام لیلی در کلیبر برگزار می‌شود

فرماندار کلیبر در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان از آمادگی کامل برای برگزاری نخستین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ شهریور خبر داد. رییس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست از برگزاری جایزه‌ی دو سالانه‌ی ام لیلی در عرصه‌ی مداحی و مراثی و نیز تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان کلیبر خبر داد.

شورای-فرهنگ-عمومی

فرماندار شهرستان کلیبر در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان از آمادگی کامل برای برگزاری نخستین دوره‌ی جشنواره‌ی منطقه‌یی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر خبر داد.

فریدون بابایی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در این دوره از جشنواره که به صورت منطقه‌یی و با حضور فیلم‌سازانی از ۵ استانِ آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و گیلان برگزار خواهد شد، بیش از ۱۰۰ فیلم کوتاه در بخش‌های مختلف داستانی، مستند و انیمیشن حضور پیدا کنند.

وی افزود: این جشنواره ۱۵ تا ۱۸ شهریور در کلیبر برگزار می‌شود که نقش شایسته‌یی در معرفی فرهنگ غنی روستایی و عشایری منطقه و جاذبه‌های گردشگری شهرستان ایفا خواهد کرد.

امام جمعه‌ی کلیبر نیز در این نشست با تأکید بر این که مدیریت در جامعه‌ی اسلامی باید ملهم از فرهنگ دینی و اسلامی باشد، خواستار سامان‌دهی تمامی ابزارهای فرهنگی برای بالندگی فرهنگ عمومی شد.

حجه‌الإسلام سید حسن موسوی افزود: اصلاح امور یکی از الزامات جامعه‌ی بالنده و رو به رشد است و بر همین اساس باید هر جا نقصان و کمبودی وجود دارد با بصیرت دینی و توکل به خدا برای اصلاح و جبران آن اقدام شود.

وی با انتقاد از گسترش سیاست شیعه‌کشی در کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس، اختلاف بین مذاهب اسلامی را سیاست استکباری دانست و تأکید کرد: سران کشورهای اسلامی باید مواظب باشند گرفتار این سیاست‌ها نشوند.

رییس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلیبر نیز در این نشست از برگزاری جایزه‌ی دو سالانه‌ی بانو ام لیلی (کنیز فاطمه) در این شهرستان خبر داد و گفت: این جایزه در عرصه‌ی مداحی و مراثی برگزار می‌شود.

عدالت دهقان‌پور همچنین با اشاره به برنامه‌های قرآنی سال گذشته و فعالیت بیش از ۷۵۰ قرآن آموز در کلیبر، از برپایی همایش بزرگ تجلیل از فعالان قرآنی و قرآن‌آموزان کلیبری تا پایان مردادماه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: