صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » کلیبر و خداآفرین ذخیره‌گاه آداب و رسوم کهن، فرهنگ، هنر و ادبیات

کلیبر و خداآفرین ذخیره‌گاه آداب و رسوم کهن، فرهنگ، هنر و ادبیات

همان‌طور که شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین میزبان ذخیرگاه زیست‌محیطی جهان هستند و ظرفیت بی‌بدیلی از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری را در اختیار دارند، ذخیره‌گاه سنت‌ها، آداب و رسوم کهن، فرهنگ، هنر و ادبیات نیز هستند

رونمایی-از-پوستر-جشنواره‌ی-فیلم-کوتاه-روستایی-و-عشایری-کلیبر-

سئحراما | سرویس اجتماعی: قایم‌مقام مدیرعامل منطقه‌ی آزاد ارس در مرکز خداآفرین در آیین رونمایی از پوستر جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر با تأکید بر اعلام حمایت مدیرعامل منطقه‌ی آزاد ارس از این جشنواره‌، خاطر نشان کرد: منطقه‌ی آزاد ارس، سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌یی در حوزه‌های فرهنگی، هنری و گردشگری منطقه انجام داده است.

دکتر جعفر ملکی ادامه داد: منطقه‌ی آزاد ارس، امکانات خوبی در این حوزه در اختیار دارد و علاوه بر هتل استاندارد سه‌ستاره‌ی درجه‌یک در مرکز خداآفرین، یک سالن نمایش مجهز به امکانات نمایش و صوتی و ۲ سالن ۳۰۰ متری آماده را نیز در اختیار این جشنواره قرار می‌دهد.

به گزارش سئحراما؛ وی با تأکید بر اهمیت گردشگری در برون‌رفت از رکود اقتصادی منطقه، لزوم تعریف بسته‌های گردشگری واحد را یادآور شد و گفت: گردشگری، محور توسعه‌ی شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین است و برگزاری جشنواره‌ی مختلف فرهنگی و هنری از جمله همین جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر می‌تواند در معرفی مراکز دیدنی، آثار تاریخی و طبیعت بکر شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین مؤثر واقع شود.

ملکی ادامه داد: همان‌طور که شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین میزبان ذخیرگاه زیست‌محیطی جهان هستند و ظرفیت بی‌بدیلی از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری را در اختیار دارند، ذخیره‌گاه سنت‌ها، آداب و رسوم کهن، فرهنگ، هنر و ادبیات نیز هستند و منطقه‌ی آزاد ارس در راستای اهداف توسعه‌یی خود حمایت از این سرمایه‌های معنوی را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش؛ قایم‌مقام مدیرعامل منطقه‌ی آزاد ارس در مرکز خداآفرین ادامه داد: در کم‌ترین نقطه‌یی از کشور و جهان می‌توان چنین ظرفیتی را یافت که در کنار چشم‌اندازهای طبیعی، جنگلی، آبی و آثار تاریخی، گستره‌ی قابل توجهی از آداب و روسوم اجتماعی اعم از روستایی و عشایری در یک‌جا حضور داشته باشند و باید برای معرفی این ظرفیت به جهان و جذب گردشگران داخلی و خارجی برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.

یک دیدگاه

  1. گذشتگان ما،منطقه ما را ذخیره گاه آداب و سنن زیبا و بی نظیری کرده اند.گذشتگانی که سمبل غیرت مملکت بوده اند.ولی ما در سایه ی الطاف نماینده های دو دهه ی اخیرمون،منطقه را تبدیل به مکانی سرشار از افراد منافق و چاپلوس و یاغی کرده ایم و اینک آرام آرام چاپلوسی و چندچهره بودن ، در منطقه ما زیرکی و فرهنگ حساب میشود…کار به جایی می رسد که برای تصدی شغلی هرچند اندک در حد یک اداره معمولی،بنر تبریک می نویسند…آیا واقعا فرزندان پدران و اجداد غیور قره داغ و ارسباران ما هستیم؟؟؟>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: