صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » دستور ویژه‌ی استاندار برای رفع موانع تولید در کلیبر و خداآفرین

دستور ویژه‌ی استاندار برای رفع موانع تولید در کلیبر و خداآفرین

استاندار آذربایجان شرقی که امروز برای شرکت در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به کلیبر سفر کرده بود، از برخی واحدهای تولیدی این شهرستان بازدید کرد.

سئحراما | سرویس اجتماعی: در جریان این بازدید، مدیر عامل نفلین سینیت کلیبر با اشاره به پرونده شکایت منابع طبیعی از فعالیتهای معدنی این شرکت، گفت: اکتشافات نفلین سینیت کلیبر به دنبال تشکیل این پرونده از سال ۱۳۹۳ تا کنون متوقف شده است.

مدیرعامل شرکت هوراندپلاستیک نیز با بیان این که این واحد، تولید کننده شمع و لوله های سوخت رسانی خودرو است از عدم پرداخت مطالبات دو ساله این شرکت از سوی سایپا و سازه گستر گله کرد و گفت: در صورت تداوم این بد عهدی‌ها، ناچار از تعدیل ۵۰ درصدی نیروهای شاغل در این کارخانه هستیم.

مشکلات حل نشده‌ی ناحیه صنعتی کلیبر اعم از مشکل سند مالکیت و مشکلات مربوط به زیرساختها از دیگر موارد مطروحه در این بازدید بود.

استاندار آذربایجان شرقی سپس در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستانهای کلیبر و خداآفرین با اشاره به اهمیت و جایگاه سد خداآفرین در توسعه بخش کشاورزی منطقه، خواستار برنامه ریزی برای استفاده اثربخش و مفید از سرمایه گذاریهای صورت گرفته در احداث این سد شد و گفت: کلیبر و خداآفرین، ظرفیت قابل توجهی در بخش کشاورزی و دامداری دارند و سد خداآفرین می تواند این ظرفیتهای بالقوه را به فعل در آورد.

دکتر جبارزاده همچنین حل فوری مشکل سند مالکیت زمینهای ناحیه صنعتی یوزبند را خواستار شد و گفت: برای تسریع پرداخت مطالبات واحدهای تولید کننده قطعات خودرو با سایپا و سازه گستر مکاتبه خواهیم کرد.

وی برای پرداخت مطالبات معوق پیمانکاران بخش خصوصی در حوزه راهسازی نیز استاندار دستور موکد داد و با تاکید بر ضرورت حراست از منابع ملی و طبیعی، از سازمان جهاد کشاورزی خواست برای حل مسأله بین نفلین سینیت و منابع طبیعی راهکار مشخصی تدبیر کنند.

وی همچنین از مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان خواست؛ برای حل مشکلات هتلداران این شهرستان با سیستم بانکی، فورا جلسه یی تشکیل و نتیجه اقدامات انجام شده را به شخص وی منعکس کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به روند رو به رشد رقم پرداختی بانکها از محل تسهیلات رفع موانع تولید گفت: تا کنون در این قالب سه هزار و ۸۲۹ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۶۰ واحد تولیدی پرداخت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 4 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: