دفتر جدید طلاق در کلیبر راه‌اندازی می‌شود

در ۱۰ ماه منتهی به دی‌ماه سال ۱۳۹۵، ۷۶۲ نوزاد در شهرستان کلیبر متولد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵ مورد افزایش نشان می‌دهد.

سئحراما | سرویس اجتماعی: رییس ثبت احوال کلیبر در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان با بیان این که تعداد نوزادان متولد شده در ۱۰ ماهه‌ی سال ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ناچیزی داشته است، از کاهش قابل توجه آمار ازدواج در این شهرستان خبر داد و گفت: با وجود این که در مدت مشابه سال گذشته ۵۵۵ زوج کلیبری به خانه‌ی بخت رفته بودند، امسال این تعداد به ۵۰۴ مورد رسیده است.

به گزارش سئحراما؛ اسماعیل عمله‌زاده در این نشست همچنین از افزایش ۱۵ درصدی آمار طلاق در شهرستان کلیبر خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه گذشته از سال ۱۳۹۵ آمار طلاق‌های ثبت شده در این شهرستان ۱۲۶ فقره بوده است.

بر اساس این گزارش؛ به گفته‌ی وی ثبت ۱۲۶ فقره طلاق در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری در حالی اتفاق افتاده که در همین مدت مشابه سال ۱۳۹۴ آمار طلاق‌های ثبت شده، ۱۰۹ فقره بوده است. آمار طلاق در ۱۲ ماه کامل سال ۱۳۹۴ هم ۱۳۱ مورد بوده است.

عمله‌زاده در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان کلیبر ادامه داد: در ۱۰ ماه منتهی به دی‌ماه سال ۱۳۹۵، آمار ولادت در شهرستان کلیبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ناچیزی داشته و از ۷۵۷ مورد به ۷۶۲ مورد رسیده است.

به گفته‌ی وی آمار فوت نیز در همین مدت با رشد ناچیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۲۳۷ فقره در ۱۰ ماهه‌ی منتهی به دی‌ماه سال ۱۳۹۴ به ۲۴۵ فقره در سال ۱۳۹۵ رسیده است.

همچنین در این نشست، فرماندار کلیبر با تأکید بر اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی در مهلت قانونی آن، بر لزوم تعامل جدی بین ثبت احوال و شبکه‌ی بهداشت و درمان تأکید کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =