صفحه‌ی اول » اخبار » روایت های متناقض از یک تیراندازی؛ متهم چه کسی است؟ مداح یا راننده؟‬‬

روایت های متناقض از یک تیراندازی؛ متهم چه کسی است؟ مداح یا راننده؟‬‬

سایت الف با عنوان “روایت های متناقض از یک تیراندازی؛ متهم چه کسی است؟ مداح یا راننده؟‬‬”نوشت:

اولين‌بار يكي از سايت‌ها خبر تيراندازي يك مداح مشهور را در اتوبان بابايي منتشر كرد. براساس اين خبر كه در آن نامي از محمود كريمي برده نشده بود، خودروي تويوتاي يك مداح با خودروي ۲۰۶ يك زوج جوان برخورد مي‌كند و در نهايت اين تصادف منجر به مشاجره لفظي مي‌شود. مداح مشهور و همراهانش اسلحه كمري خود را كشيده و ضمن شليك هوايي، يك تير نيز به سپر جلوي خودري زوج جوان شليك مي‌كنند.

يك روز بعد از انتشار اين خبر، يكي ديگر از سايت‌ها به قصد حمايت از محمود كريمي مصاحبه‌اي را به نقل از فردي كه نامش برده نشده بود، اما ادعا شده بود كه از نزديكان محمود كريمي است منتشر كرد. در اين مصاحبه ادعا شده بود كه محمود كريمي از سوي چند خودرو مورد تهديد قرار گرفته و سرنشينان خودروها با ويراژ مقابل خودروي كريمي او را مجبور به توقف در كنار اتوبان مي‌كنند. مصاحبه كننده مدعي بود كه حمله‌كنندگان اراذل و اوباشي بودند كه مزاحم وي و خانواده اين مداح شدند. همچنين تاكيد شده بود كه آقاي كريمي از سوي نهادهاي مسئول داراي مجوز حمل سلاح است.

واكنش سايت منتشر كننده خبر

بلافاصله بعد از انتشار اين خبر سايتي كه براي اولين بار خبر را منتشر كرده بود به آن واكنشي عجولانه نشان داد و ضمن طرح كردن هفت پرسش پاي حسن ميركاظمي را نيز به ماجراي اين تيراندازي باز كرد. در اين خبر سئوال شده بود آيا حسن ميركاظمي كه از دوستان نزديك بابك زنجاني و محمود كريمي است، جزو خانواده وي محسوب مي‌شود؟

از اينجای پرونده مسئولان انتظامي و قضايي وارد ماجرا شدند اما جالب اينكه در سخنان هيچ‌كدام از آنها حرفي از نفر سوم يا شليك كننده ديده نمي‌شد. ۱۵ دي ماه سردار رادان ضمن تاييد اين مطلب كه شاكي پرونده اراذل و اوباش نبوده گفت: «سلاحی که این مداح در اختیار داشته است دارای مجوز قانونی بوده است و در این مورد پرونده ای تشکیل و به مرجع قضائی ارسال شده است.» يك روز بعد محسني اژه‌اي نيز از تشكيل اين پرونده خبر داد و وي نيز اشاره به ارازل نبودن شاكي تاكيد كرد: «در مورد مجوز سلاح مداح هنوز اسناد را ندیده ام اما نیروی انتظامی گفته است فرد مورد نظر مجوز سلاح داشته است.»

رضايت شاكي

۱۷ دي‌ماه يك سايت ديگر مصاحبه‌اي را با محمود كريمي منتشر كرد كه تاكنون تكذيب نشده. در اين مصاحبه كريمي ادعا مي‌كند: در اتوبانی خلوت خودرویی براي وي ایجاد مزاحمت می کرد و به زور آنها را مجبور كرده كه در كناب اتوبان بايستند. اين سايت به نقل از كريمي نوشت: «مجبور شدم برای حمایت از خودم و سرنشینان خودرو چند تیر هوایی شلیک کنم تا اراذل پا به فرار بگذارند.» او تاكيد كرده: «خانواده ام همراهم بودند»

يك روز بعد «م.و» شاكي پرونده اعلام كرد كه «به دلیل تعلقاتی که به اهل بیت(ع)» دارد و «محمود کریمی نیز یکی از مداحان اباعبدالله الحسین(ع) است از شکایت خود» گذشته است. روز بعد مصاحبه‌‌اي از او در روزنامه اعتماد منتشر شد كه ابهامات را به جاي زدون بيشتر كرد. شاكي پرونده گفت: «لحظه سبقت گرفتم؛ «ما در حال حرکت بودیم که به در عقب ماشین سمت پایین شلیک شد. با چراغ زدن خودروي تويوتا كنار اتوبان ايستادم. از خودرو که پایین آمدم، با دیدن چهره‌شان حدس زدم که محمود کریمی هستند.»

شاكي پرونده دو ادعا داشت كه هر دو روز بعد توسط سخنگوي قوه قضائيه رد شد. شاكي گفت: «سمت جلو پسرشان نشسته بودند و صندلی عقب هم دو خانم نشسته بودند.»

او اضافه مي‌كند: «ما چیزی به پلیس نگفتیم، فقط شرح ماوقع را دادیم. انگار آنها خودشان پی بردند که هویت واقعی ضارب همان آقای کریمی است.» اما روز بعد محسني‌اژه‌اي تاكيد كرد كه در خودروي محمود كريمي وي و دو نفر از اعضاي خانواده‌اش نشسته بودند.

اما اختلاف دو روايت در اين بود كه شاكي مدعي بود كه جلوي ماشين پسر محمود كريمي نشته بود اما دادستاني اعلام كرد كه خودروي محمود كريمي داراي راننده بوده و به نقل از وي گفت: «راننده آقای کریمی گفته است من تیراندازی کرده‌ام و مجوز تیراندازی هم برای من است، چون آنها راه را بسته بودند و چند بار خودرو را به سمت گارد ریل و نزدیک تریلی برده بودند.»

البته دادستان كشور نامي از راننده خودرو نبرد. اما باتوجه به اخباري از قبل بود مي‌توان نتيجه گرفت كه در نهايت همان فردي كه ناآگاهانه پايش به ماجرا باز شد، مسئوليت اين شليك را برعهده گرفته. چرا كه او باتوجه به مسئوليتش مجوز حمل سلاح داشته و اتفاقا درگذشته نيز عكس‌هايي از وي منتشر شده بود كه او را با سلاح نشان مي‌داد.

باوجودي كه ظاهرا ماجرا ختم به خير شده است، اما در جريان اين پرونده سئوالات بي‌پاسخ زيادي باقي ماند. از جمله اينكه:

۱ – اساسا درگيري و مشاجره‌اي بين اين دو اتفاق افتاده است يا خير؟

۲ – شليك به اتومبيل شاكي در هنگام حركت بوده يا اينكه بعد از پياده شدن و درگيري به اتومبيل شليك شده؟

۳ – بالاخره تير به اتاقك ماشين اصابت كرده يا سپر ماشين؟

۴- آيا همچنان گفته‌هاي سردار رادان كه محمود كريمي مجوز حمل سلاح دارد را، بايد واقعي دانست يا نه؟

۵ – چرا تا به حال هيچ اثري از راننده تيرانداز در اظهارات ديده نشده بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: