صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » اظهار تأسف فرماندار کلیبر از عدم حضور فعال سمن‌ها در این شهرستان / نشاط اجتماعی، کم‌هزینه‌ترین راه پیشگیری از اعتیاد است

اظهار تأسف فرماندار کلیبر از عدم حضور فعال سمن‌ها در این شهرستان / نشاط اجتماعی، کم‌هزینه‌ترین راه پیشگیری از اعتیاد است

 فرماندار کلیبر با استقبال از فعالیت سمن‌ها نشاط اجتماعی را کم‌هزینه‌ترین راه پیشگیری از اعتیاد دانست و از حمایت جدی دولت از سازمان‌های مردم‌نهاد خبر کرد.
تأکید فرماندار کلیبر بر حمایت جدی دولت از سمن‌ها / بانشاط‌سازی جامعه مهم‌ترین راهکار مقابله با تهدید مواد مخدر
تأکید فرماندار کلیبر بر حمایت جدی دولت از سمن‌ها / بانشاط‌سازی جامعه مهم‌ترین راهکار مقابله با تهدید مواد مخدر

سئحراما | سرویس اجتماعی: فرماندار کلیبر در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، با بیان این که بر اساس مطالعات دقیق علمی در کشور، بیش از ۹۲ درصد افراد جامعه، اعتیاد را مهم‌ترین آسیب اجتماعی می‌شناسند، خاطرنشان کرد: با این وجود بیش از ۵۵ درصد والدین از اعتیاد فرزندان خود بی‌خبرند!

فریدون بابایی خاطر نشان کرد: خوشبختانه شهرستان کلیبر از لحاظ میزان آلودگی به مصرف مواد مخدر، یکی از شهرستان‌های پاک استان و کشور به شمار می‌رود. با این حال برای حفظ این وضعیت و حتا بهبود آن، نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و منسجم‌تری هستیم تا نسل آتی نیز نسلی پاک، سالم و مسؤول باشد.

به گزارش سئحراما، وی برخوردهای سلبی در بحث مبارزه با مواد مخدر را لازم اما ناکافی برشمرد و افزود: با وجود سیاست‌های رسمی تحکم‌آمیز و مبارزه‌ی فیزیکی و پلیسی با قاچاق مواد مخدر، نیازمند تقویت رویکرد اجتماعی محور در این مبارزه هستیم و این امر جز با افزایش آگاهی خانواده‌ها و کاهش تقاضای مصرف میسر نمی‌شود.

بابایی افزایش نشاط اجتماعی را یکی از مؤثرترین راه‌های کاهش تقاضای مصرف مواد مخدر دانست و گفت: مطالعات متعدد اجتماعی نشان داده است؛ مصرف مواد مخدر در جوامع افسرده و کم تحرک شیوع گسترده‌تری دارد، اما در جوامعی که شاخصه‌ی اصلی آن‌ها، ایمان و نشاط بالای اجتماعی است، تقاضا برای مصرف مواد مخدر کاهش می‌یابد.

فرماندار کلیبر تأکید کرد: بر این اساس، سازمان‌های دولتی متولی فرهنگ، هنر و ورزش و همچنین شهرداری‌های شهرستان باید برای بانشاط‌سازی اوقات شهروندان برنامه‌هایی تنظیم و در ایام مختلف سال برگزار کنند.

وی بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد را یکی دیگر از راهکارهای مبارزه با مصرف مواد مخدر دانست و تأکید کرد: این کمبود محسوس سمن‌ها در شهرستان کلیبر قابل پذیرش نیست و باید تلاش شود تا سازمان‌های مردم‌نهاد در این شهرستان افزایش یابند.

وی حمایت دولت از این گونه سازمان‌ها را بسیار جدی و قابل توجه اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 11 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: