صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » فرماندار کلیبر: سامان یافتگی مرکز امید زندگی مایه‌ی خرسندی است

فرماندار کلیبر: سامان یافتگی مرکز امید زندگی مایه‌ی خرسندی است

فرماندار کلیبر در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان از سامان یافتگی مرکز امید زندگی کلیبر اظهار خرسندی کرد.

سئحراما | سرویس اجتماعی: رسول خدابخش در آیینی که به مناسبت روز جهانی معلولان در مرکز امید زندگی کلیبر تشکیل شد، با قدردانی از هیأت مدیره‌ی ادوار مختلف این مرکز، بهبود وضعیت این مرکز و سامان یافتگی آن را مایه‌ی خرسندی دانست.

وی با بیان این که؛ بهبود اموز و وضعیت نگهداری معلولین در مرکز امید زندگی کلیبر گر چه قابل تحسین است اما کافی نیست و باید نکات بالاتری در این مرکز مورد توجه قرار گیرد.

خدابخش با تأکید بر اهمیت مناسب‌سازی محیط در معابر سطح شهر و اماکن عمومی شهرستان، خاطر نشان کرد: رقم ۸۶۰ نفر معلول شناسایی شده در شهرستان قابل توجه است و البته افراد مسن و کم‌توان ناشی از بیماری‌های مختلف را نیز باید در کنار این عده به عنوان بخش قابل توجهی از شهروندان مد نظر قرار داده و برای بهبود امور مربوط به آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

فرماندار کلیبر افزود: افراد معلول و کم‌توان باید بتوانند به عنوان اعضای جامعه‌یی که در آن زندگی می‌کنیم، ایفای نقش کنند و بنا بر این اداره‌ی بهزیستی و هیأت مدیره‌ی مرکز امید زندگی باید زمینه‌ی تحقق این امر را فراهم کنند.

رسول خدابخش تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های بالای افراد خیر شهرستان کلیبر، هر گونه برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی خدمات این مرکز و بهبود امور مربوط به جامعه‌ی کم‌توانان ذهنی و جسمی شهرستان به شرط اقدام حساب‌شده و آگاهانه، میسر است.

اصغر خوشدل، رییس اداره‌ی بهزیستی کلیبر در آغاز این آیین گرامیداشت با بیان این که؛ کارشناسان بهزیستی کلیبر، ۸۶۱ معلول را در سطح شهرستان شناسایی کرده‌اند، گفت: از این تعداد؛ ۲۷۸ نفر معلول ذهنی، ۳۷۴ نفر معلول جسمی، ۱۷ نفر معلول روانی مزمن، ۷ نفر معلول نخاعی، ۱۴۹ نفر معلول شنوایی و ۳۶ نفر هم معلول بینایی هستند.

وی با تشریح بخشی از عملکرد اداره‌ی بهزیستی در ارایه‌ی خدمات مختلف حمایتی و توان‌بخشی به افراد معلول شهرستان، خاطر نشان کرد: با همکاری خوب و قابل تقدیر بخشداران محترم شهرستان و با استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها، تا پایان سال آینده، تمامی معلولین شهرستان شناسایی شده و برای آن‌ها تشکیل پرونده انجام خواهد گرفت.

در این نشست، همچنین از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره‌ی سابق مرکز امید زندگی کلیبر قدردانی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 5 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: