صفحه‌ی اول » اخبار » مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل افزایش نمی‌یابد

مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل افزایش نمی‌یابد

توافق مالیاتی با اصناف: مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل افزایش نمی‌یابد؛ مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت.
رسول رسولی؛ مدیر کل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی
رسول رسولی؛ مدیر کل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی

سئحراما | سرویس اجتماعی: مالیات عملکرد ۱۳۹۴ مشمولین بند (ج) قانون مالیات‌های مستقیم به صورت توافقی و به میزان مالیات قطعی شده‌ی ۱۳۹۳ تعیین شد.

به گزارش سئحراما؛ رسول رسولی، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: بنا به اختیار حاصل از تبصره‌ی ۵ ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم و بر اساس بخشنامه‌ی رییس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل، با نظر اتحادیه‌ی مربوطه به میزان مالیات قطعی شده سال ۱۳۹۳ تعیین می گردد.

وی افزود: این مؤدیان اگر در زمان تسلیم اظهارنامه مبلغ کل مالیات را پرداخت کنند تا تاریخ ۱۵ مرداد‌ امسال برگه‌های قطعی مالیاتی خود را دریافت خواهند کرد. آن دسته از مؤدیانی که قادر به پرداخت مالیات خود به صورت یک‌جا همراه اظهارنامه و تا پایان تیر ماه نمی‌باشند، با مراجعه به اداره‌ی امور مالیاتی می‌توانند نسبت به پرداخت مالیات متعلق طی چهار قسط مساوی حداکثر تا پایان مهر ماه سال جاری اقدام نمایند.

رسولی با بیان این‌که چارچوب این توافقنامه با توجه به شرایط اقتصادی کشور و میزان فعالیت اصناف در سنوات گذشته در نظرگرفته شده است، گفت: مودیان باید به منظور برخورداری از شرایط توافق، مفاد مطرح شده در آن را رعایت کنند، در موعد مقرر نسبت به تسلیم الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اقدام نموده و کد رهگیری دریافت نمایند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی اصناف و صاحبان مشاغل بر اساس اصلاحیه‌ی جدید قانون مالیات‌های مستقیم به پایان خرداد ماه تغییر یافته است، مؤدیان محترم مالیاتی از هم اکنون می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ی عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور (www.tax.gov.ir) نسبت به ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: