صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » مشکل سند مالکیت واحدهای تولیدی در ناحیه‌ی صنعتی یوزبند حل می‌شود

مشکل سند مالکیت واحدهای تولیدی در ناحیه‌ی صنعتی یوزبند حل می‌شود

فرماندار کلیبر گفت: به‌زودی ناحیه‌ی صنعتی یوزبند به شهرک ارتقاء و مشکل سند مالکیت واحدهای تولیدی این ناحیه بر طرف می‌شود.

نشست بررسی مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی کلیبر

فریدون بابایی در نشست بررسی مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی شهرستان کلیبر با بیان این که ارتقای ناحیه‌ی صنعتی یوزبند به شهرک از مفاد سند تدبیر و توسعه‌ی این شهرستان است، خاطر نشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی به دلیل مشکلات ثبتی و حقوقی تا کنون نتوانسته سند مالکیت واحدهای تولیدی این ناحیه را تحویل بدهد. اما گام‌هایی برداشته‌ایم که این مشکلات را برطرف و تحویل سند مالکیت را ممکن می‌کند.

وی حل مشکل سند مالکیت زمین واحدهای تولیدی را برای تأمین ضمانت تسهیلات بانکی این واحدها حیاتی دانست و افزود: همچنین مذاکراتی با اهالی روستای یوزبند به عمل آمده تا ۵۰ هکتار زمین جدید تملک و در اختیار توسعه‌ی این ناحیه‌ی صنعتی و ارتقای آن به شهرک قرار گیرد.

مغایرت ناهماهنگی ادارات کل با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

نشست بررسی مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی کلیبر

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند نیز در این نشست، با اظهار تأسف از کاستی‌های موجود بر سر راه توسعه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها در شهرستان کلیبر، ناهماهنگی موجود در بین ادارات کل استان در موضوع صدور مجوزهای تأسیس و توسعه‌ی واحدهای تولیدی و خدماتی را مغایر با سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان استان، رفع این ناهماهنگی‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

مدیران واحدهای تولیدی نیز در این نشست خواستارِ تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی به ویژه برق و اینترنت در ناحیه‌ی صنعتی یوزبند شدند.

آن‌ها همچنین با انتقاد از قیمت‌گذاری غیر منصفانه‌ی املاک ارایه شده جهت تضمین تسهیلات بانکی از سوی کارشناسان بانک‌ها، اظهار کردند: قیمت کارشناسی بانک‌ها با قیمت واقعی املاکی که سند آن جهت ضمانت ارایه می‌شود، هم‌خوانی ندارد و املاک مذکور در مواردی حتا زیر یک سوم قیمت واقعی، کارشناسی می‌شوند.

ناکارآمدی اداره‌ی صنعت، معدن و تجارت در پاسخ‌گویی به نیازهای واحدهای صنعتی و معادن در حال بهره‌برداری، موضوع دیگری بود که گلایه‌ی مدیران واحدهای تولیدی را در پی داشت.

مطابق معمول؛ تأخیر طولانی‌مدت در صدور پاسخ به استعلامات مورد نیاز سرمایه‌گذاران پای ثابت مسایل و مشکلات مدیران واحدهای تولیدی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 4 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: