صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » نشست مشترک هیأت مؤسس مجمع نخبگان با اله‌قلی‌زاده برگزار شد

نشست مشترک هیأت مؤسس مجمع نخبگان با اله‌قلی‌زاده برگزار شد

در آستانه‌ى ۵ شهریور که به عنوان روز وحدت و همدلى مردم منطقه‌ى کلیبر، نام گرفته است، نشستی بین برخی از نخبگان و چهره‌های سرشناس منطقه با نماینده‌ی شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

مجمع-نخبگان-کلیبر-و-اله‌قلی‌زاده

 

سئحراما | سرویس اجتماعی: شامگاه گذشته، نخستین نشست جمعی از نخبگان منطقه با حضور آقایان دکتر مددى، دکتر محمدپور، دکتر امیرپور، دکتر فلاح، برادران ابوالفضلى، اکبرپور، احمدزاده و قلی اله‌قلی‌زاده – نماینده‌ی مردم کلیبر ،خداآفرین و هوراند در مجلس شوراى اسلامى – به منظور تشکیل مجمع نخبگان و اتاق فکر منطقه برگزار شد.

دکتر-سیاوش-مددی---مجمع-نخبگان-کلیبردکتر سیاوش مددی در گفت‌وگو با سئحراما، ضمن تأیید خبر برگزاری این نشست، از آن به عنوان «استارت اتاق فکر یا مجمع اندیشمندان منطقه» نام برد و با اشاره به تأکید همه‌ی حضار بر ضرورت تشکیل چنین مجمعی، فضای عمومی حاکم بر این نشست را صمیمی، دوستانه و امیدوار کننده توصیف کرد.

وی ادامه داد: من نیز با تشریح آثار و برکات تشکیل اتاق فکر، بر لزوم همراهی و همکاری نزدیک همه‌ی دل‌سوزان، نخبگان، چهره‌های شاخص علمی، اقتصادی، صنعتی منطقه و همراهی نماینده، فرمانداران و همه‌ی مسؤولان شهرستان‌های سه‌گانه‌ی کلیبر، خداآفرین و هوراند برای پیشبرد توسعه‌ی متوازن و پایدار در منطقه تأکید کردم و گفتم که؛ این اتاق فکر باید فراجناحى بوده و متشکل از همه‌ی اقشار مختلف جامعه اعم از کسبه، کارمندان و فرهنگىان، چهره‌های دانشگاهى و جناح‌هاى مختلف شناخته شده باشد.

دکتر مددى اظهار کرد: در اردیبهشت ماه طومارى را در راستاى تشکیل اتاق فکر، با امضای ده‌ها نفر از نخبگان و چهره‌های شناخته شده‌ی شهرستان، به فرماندارى کلیبر ارسال تقدیم و منتظر اقدامات فرماندار محترم هستیم که طبق آخرین تماس، مقرر شده فرماندار محترم در نزدیک‌ترین زمان با دعوت از هیأت مؤسس نسبت به برگزارى اولین جلسه در کلیبر اقدام فرمایند.

به گزارش سئحراما؛ نماینده‌ی شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند در این نشست با استقبال از ایده‌های مطرح شده با بیان این که «احتمال خطاء در اندیشه‌ی فردى زیاد است»، خاطر نشان کرد: باید امور را با خرد و شعور جمعى پیش ببریم و اتاق فکرى که متشکل از نخبگان باشد بهترین هادى و راهنما براى نماینده خواهد بود، چون نماینده به تنهایی مجال اندیشه‌هاى متعدد و انباشته را نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش؛ هیأت مؤسس مجمع نخبگان کلیبر با ایجاد کانال تلگرامى ضمن اطلاع‌رسانى، اقدامات عملى را شروع و جلسات آتى را نیز هماهنگ خواهد کرد.

پیش‌تر در آخرین نشست شورای اداری شهرستان کلیبر، فرماندار این شهرستان، پس از مدت‌ها سکوت در باره‌ی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان، خبر از آغاز اقداماتی برای تأسیس و تشکیل این شرکت داده بود.

به گفته‌ی فریدون بابایی؛ شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان زمینه‌ساز توسعه‌ی روزافزون فرهنگی و اقتصادی در شهرستان کلیبر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + پنج =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: