صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » نماز جمعه، محور وحدت مسلمانان جهان است

نماز جمعه، محور وحدت مسلمانان جهان است

امام جمعه‌ی کلیبر صفوف به هم پیوسته‌ی نماز جمعه را وحدت‌آفرین و موجب یأس دشمنان اسلام دانست.

تأکید خطیب جمعه‌ی کلیبر بر توجه به نظام فرهنگی و تربیتی

حجه‌الإسلام سید حسن موسوی با بیان این که حضور اقشار مختلف در نماز جمعه، فرصت مغتنمی را برای تبیین احکام اسلامی و فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در جامعه‌ی اسلامی فراهم می‌کند، خطبه‌های نماز جمعه را یکی از مؤثرترین رسانه‌های جهان توصیف کرد و گفت: در ایران اسلامی، روحانیت پای ثابت جنبش‌های اجتماعی موفق است. هر جا روحانیت وارد عمل شده و مردم نیز با روحانیت همراهی کرده‌اند، حاکمان جبار و بندگان زر و زور، میدان عمل را واگذار کرده‌اند.

موسوی همچنین با اشاره به ولادت حضرت معصومه و روز دختر، محیط خانه و خانواده را یکی از عوامل مؤثر در سازندگی و رشد شخصیت انسانی انسان دانست و گفت: سلامت و پاکی خانواده در تربیت اولاد به ویژه اولاد دختر متبلور می‌شود و دختران پاک، همچون حضرت معصومه که نقشی پررنگ در ترویج ولایت رضوی داشت، می‌توانند رسالت الهی نهادِ خانواده را به سر منزل مقصو برسانند.

وی همچنین با انتقاد از شکل‌گیری زمینه‌های قانونی و شبه قانونی که منجر به دریافت حقوق‌های کلان توسط برخی از صاحبان مقام شده است، برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های کلان و بستن همه‌ی راه‌های قانونی و شبه‌قانونی را که به چنین برداشت‌هایی از بیت‌المال منجر شده، مطالبه‌ی عمومی اعلام کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران بدهکار هیچ مدیر سودجو و خودخواهی نیستند و هر سه قوه، فوراً اقدامات پیشگیرانه را در این مورد آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: