صفحه‌ی اول » اخبار » خطیب جمعه‌ی کلیبر: آل سعود از سرنوشت صدام، درس عبرت بگیرد

خطیب جمعه‌ی کلیبر: آل سعود از سرنوشت صدام، درس عبرت بگیرد

سئحراما | سرویس اجتماعی / دین و اندیشه: امام جمعه‌ی کلیبر با تأکید بر لزوم عبرت گرفتن آل سعود از سرنوشت شاه ایران و صدام گفت: شاه ایران با وجود این که تمام کشورهای عربی تحت نفوذ و سلطه‌ی وی بودند و شاه نیز در نقش ژاندارم منطقه، حافظ منافع آمریکا بود، اما مخالفت با اسلام، طومار حکومت پهلوی را در ایران درهم پیچید.

حجه‌الإسلام سید حسن موسوی در خطبه‌ی دوم نمازجمعه‌ی این هفته‌ی کلیبر تصریح کرد: آل سعود، از راه دین و انسانیت خارج شده و متأسفانه فریادهای دفاع از حقوق بشر در برابر حکام ظالم این رژیم خاموش‌اند.

سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-7 به گزارش سئحراما؛ موسوی اولین گام در برقراری صلح پایدار در خاورمیانه را عدم دخالت استکبار جهانی در امور مربوط به ملت‌های این منطقه دانست و گفت: تا جلوی تروریست‌ها که در سراسرکشورهای عربی و اسلامی به مردم مظلوم حمله ور می‌شوند، گرفته نشده و تا غرب دست از حمایت این درنده‌ها بر نداشته است، صلحی در سوریه و آرامشی در خاورمیانه متصور نیست.

وی با اشاره به هفته‌ی نوجوان و روز دانش‌آموز در هفته‌ی آینده، نسل نوجوان و جوان ایران را بازماندگان همان نسلی دانست که بارها و بارها سیاست‌های خصمانه و متجاوزانه‌ی امریکا را خنثی کرده‌اند.

موسوی با بیان این که ما در قبال نسل جوان و نوجوان مکلف به تبیین آرمان‌های نسل گذشته که برای استقلال میهن اسلامی و آزادی آن از یوغ استبداد و استکبار شهید داده و از جان گذشته‌اند، هستیم و این وظیفه‌ی ملی را در حق آنان مدیونیم، خاطر نشان کرد: نوجوان ایرانی، هنوز هم اگر لازم باشد و اگر همان‌گونه که اوباما ادعا می‌کند؛ گزینه‌ی نظامی روی میز باشد، ابایی از شهادت در راه ایمان و تمامیت ارضی کشورش ندارد.

امام جمعه‌ی کلیبر با اشاره به اجرای برجام در آستانه‌ی سالگرد تسخیر لانه‌ی جاسوسی امریکا افزود: دو باره تاریخ به گونه‌یی رقم خورد که این بار دیپلمات‌های انقلابی ما با پیروی از رهنمودها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، زیاده‌خواهی‌ها و تهدیدهای بی‌شرمانه‌ی استکبار جهانی و در رأس آن‌ها امریکا را به خودشان بازگرداندند و در خاک خودشان، آن‌ها را زمین‌گیر کردند.

سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-8 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-7 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-6 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-5 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-4 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-1 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-3 سئحراما؛-نماز-جمعه‌ی-کلیبر-2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 11 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: