صفحه‌ی اول » آموزش‌های شهروند محور » پسرها در تنهاییِ بُرجک به چه می‌اندیشند؟ (+انیمیشن)

پسرها در تنهاییِ بُرجک به چه می‌اندیشند؟ (+انیمیشن)

سربازی و مسایل سربازان یکی از بدیهی‌ترین مسایل اجتماعی جامعه‌ی ایران است؛ دیدگاه‌ها در این باره بسیار متنوع و حتا گاه متناقض است. این بار گروهی از جوانان ایرانی برای جلب توجه مسؤولان، مردم و خانواده‌های ایرانی به مسایل سربازان ایرانی، کمپینی در دنیای مجازی راه انداخته‌اند!

سئحراما | سرویس شبکه‌گردی: سربازی در جامعه‌ی ایران با عنوان «خدمت مقدس» از واجبات گذر از نوجوانی به جوانی و «مرد شدن» است! برخی‌ها معتقدند؛ پس از سربازی «جوان، آدم می‌شود»، برخی نیز محترمانه‌تر می‌گویند؛ «مرد می‌شود».

گاهی این «خدمت مقدس»، ابزاری برای جبران کسر بودجه‌ی دولت‌هاست و گاهی با هزار توجیه و بهانه، «بیگاری» کشیدن از سرمایه‌های انسانی و آینده‌سازان کشور را عین مدیریت منابع انسانی و استفاده از فرصت‌ها دانسته‌اند؛ کما این که؛ امیر باقری فلسفه‌ی به کارگیری سربازان را در دو سال خدمت اجباری، پایین آمدن هزینه‌ی دفاعی و امنیتی کشور عنوان کرده و گفته بود: از نگاه اقتصاد مقاومتی نیز خدمت سربازی توانسته هزینه‌های این حوزه را کاهش دهد. (شبکه‌ی خبر | زمان انتشار خبر:یک شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۲۳:۳۱).

صد البته؛ امیر سرتیپ محمدحسن باقری در همین گفت‌وگو از طرح دیدگاه سرباز حرفه‌یی استقبال کرده و گفته بود: «نیروهای مسلح در راستای اجرای منویات مقام معظم فرماندهی کل قوا، قرارگاه اقتصاد مقاومتی را به منظور انجام اقدامات متحول کننده و بنیادین راه‌اندازی کرد». (همان)

با وجود همه‌ی این‌ها، هنوز «خدمت مقدس اجباری سربازی» آن گونه که باید نتوانسته است با تحولات اجتماعی سالیان اخیر کشور متحول شده و به‌روزرسانی شود؛ بسیاری از سربازان در ایران از این که نمی‌توانند دو سال از مفیدترین سال‌های عمر خود را برای پیش‌برد اهداف مترقی خود و خدمت مفیدتر به کشور به‌کار بگیرند، ناخرسند هستند.

در این میان؛ گروهی از جوانان ایرانی برای نشان دادن این دیدگاه‌ها و رساندن آن به گوش مسؤولین کمپینی روشن‌گرانه آغازیده‌اند که از ابزارهای نوین و شبکه‌های اجتماعی برای رساندن پیام خود به گوش جامعه‌ی هدف و تصمیم‌گیر در کشور بهره می‌برد. آن‌ها در طول چند ماه گذشته از فعالیت خود، دو فایل انیمیشن کوتاه تولید و به اشتراک گذاشته‌اند.

به گزارش سئحراما؛ این کمپین، «بهبود خدمت سربازی» عنوان گرفته است…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: