صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » هر شهرستان یک جشنواره؛ شعار اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است

هر شهرستان یک جشنواره؛ شعار اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین رونمایی از پوستر جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر گفت: هر شهرستان یک جشنواره؛ شعار اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

رونمایی-از-پوستر-جشنواره‌ی-فیلم-کوتاه-روستایی-و-عشایری-کلیبر

سئحراما | سرویس اجتماعی: دکتر محمد محمدپور با اشاره به ظرفیت‌های بالای فرهنگی و هنری استان آذربایجان شرقی، برگزاری جشنواره‌های مرتبط با این ظرفیت‌ها در هر شهرستان از استان را برای بروز و ظهور آن‌ها مفید و مؤثر دانست.

وی اقتصادِ فرهنگ و هنر را عنصر مورد غفلت قرار گرفته در سیاست‌گذاری‌های فرهنگی – اقتصادی کشور دانست و گفت: ما در استان آذربایجان شرقی به دنبال ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی در بستر فرهنگ و هنر هستیم.

به گزارش سئحراما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که دنیا سال‌هاست از آثار هنری و فرهنگی برای ایجاد ارزش افزوده‌ی اقتصادی سود می‌برد، پی‌گیری این سیاست را زمینه‌ساز رشدِ آثار فاخر در تمامی حوزه‌های فرهنگ، هنر و ادبیات دانست و افزود: ما در استانِ خودمان، هنرمندان شناخته‌شده‌ی قابل توجهی در هنرهای تجسمی، موسیقی محلی، شعر و ادبیات و نظایر آن داریم که امیدواریم روی‌کرد جدید، بتواند تحول شایسته‌یی در آثار تولیدی هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی ایجاد کند.

دبیر جشنواره‌ی منطقه‌یی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر که در آیین رونمایی از پوستر نخستین دوره‌ی این جشنواره سخن می‌گفت، حضور بالای دویست اثر از ۵ استان شمال غرب کشور در این جشنواره را نقطه‌ی قوت آن دانست و گفت: با وجود محدودیت موضوع و محدودیت جغرافیایی جشنواره، می‌توان ادعا کرد که استقبال از این جشنواره گسترده بوده است.

محمدپور ادامه داد: در جریان سفر معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور حضور در این جشنواره صورت خواهد گرفت، از وی خواهیم خواست تا مقدمات تشکیل دبیرخانه‌ی دایمی جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری را فراهم کند.

بر اساس این گزارش؛ وی با پسندیده دانستن نام انتخاب شده برای جشنواره‌ی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس کلیبر، برگزاری جشنواره‌های مختلف اعم از جشنواره‌ی عاشیقلار در مراغه، جشنواره‌ی تآتر ارسباران در اهر، جشنواره‌ی شعر و موسیقی قره‌داغ در خداآفرین و جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری در کلیبر و نظایر آن را از فرصت‌های توسعه‌ی فرهنگی استان دانست و خاطرنشان کرد: همان‌طور که گفتم، می‌خواهیم در هر یک از شهرستان‌های استان یک جشنواره‌ی سالانه برگزار کنیم تا ظرفیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری این شهرستان‌ها فرصت بروز و ظهور پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 17 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: