صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » پژوهش در باره‌ی علل گرایش به مواد مخدر؛ مأموریت فرماندار به بهزیستی

پژوهش در باره‌ی علل گرایش به مواد مخدر؛ مأموریت فرماندار به بهزیستی

فرماندار کلیبر در نشست امروز شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، با اظهار خرسندی از وضعیت پاک شهرستان کلیبر، برنامه‌ریزی برای بهبود این وضعیت را ضروری دانست.

سئحراما | سرویس اجتماعی: رسول خدابخش با بیان این که مواد مخدر صنعتی به سبب تهیه و تولید آسان، جای مواد مخدر سنتی را گرفته است، خاطر نشان کرد: شیوه‌های توزیع و بازاریابی مواد مخدر نیز عوض شده و قاچاق‌چیان سابق اینک در عناوین دل‌سوزانه‌تری به خود گرفته و برای مواد مخدر جدید خود تحت عناوین اغوا کننده‌یی مانند قرص‌های لاغری، افزایش تمرکز و نظایر آن بازاریابی می‌کنند.

وی با قدردانی از هوشیاری نیروی انتظامی و بستن مبادی ورودی شهرستان به روی ورود هر گونه مواد مخدر، آگاهی‌بخشی به شهروندان در مورد مخاطرات این نوع مواد را لازم دانست و افزود: بهترین راه برای مبارزه با اعتیاد، پیش‌گیری است و برای این منظور باید دلایل گرایش به مواد مخدر در منطقه را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش سئحراما؛ فرماندار کلیبر با بیان این که بهزیستی باید با همکاری دانشگاه‌های شهرستان طرح پژوهشی جامعی از علل گرایش به مواد مخدر تهیه کند، توجه به استفاده از ظرفیت خانواده‌ها و مدارس را در کنترل و کاهش گرایش به مواد مخدر مهم دانست.

خدابخش، توجه بیشتر به وضعیت معیشت و اشتغال ترک‌کنندگان اعتیاد، معرفی الگوهای موفق بومی به نسل جوان و برگزاری دوره‌های انگیزشی مناسب برای خانواده‌ها و فرزندان نوجوان و جوان را از راهکارهای مهم برای پیشگیری از اعتیاد و یا بازگشت مجدد ترک اعتیادی‌های به استفاده‌ی دو باره از مواد مخدر عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − هجده =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: