صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » گمانه‌زنی‌ها در مورد بازگشت «سناتور» به انتخابات مجلس دهم

گمانه‌زنی‌ها در مورد بازگشت «سناتور» به انتخابات مجلس دهم

با ابطال نتیجه‌ی دهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ی انتخابیه‌ی اهر و هریس، منابع آگاه از احتمال ثبت‌نام نماینده‌ی سابق کلیبر در انتخابات میان‌دوره‌یی این حوزه خبر می‌دهند.

سئحراما | سرویس انتخابات: منابع آگاه می‌گویند؛ جمعی از فعالان انتخاباتی شهرستان اهر برای دعوت از ارسلان فتحی‌پور به منظور حضور در انتخابات میان‌دوره‌یی مجلس شورای اسلامی، پیش‌قدم شده‌اند.

به گزارش سئحراما، نماینده‌ی سابق کلیبر که به دلیل رد صلاحیت در شورای نگهبان از حضور در رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم از این شهرستان باز مانده بود، اینک فرصت تازه‌یی برای بازگشت به عرصه‌ی رقابت‌های انتخاباتی یافته است.

ارسلان فتحی‌پور در تاریخ سوم اسفندماه ۱۳۹۴ – چهار روز مانده به برگزاری دهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی – با صدور بیانیه‌یی از تأیید صلاحیت خود در شورای نگهبان خبر داده و گفته بود؛ «دست‌هایی» از ابلاغ نامه‌ی تأیید صلاحیتش «جلوگیری» کرده‌اند. وی حتا این بیانیه را در صحن علنی مجلس نیز قرائت کرد!

ناظران آگاه به مسایل شهرستان کلیبر بر این باورند؛ اشتیاق ارسلان فتحی‌پور برای بازگشت به عرصه‌ی رقابت‌های انتخاباتی – در صورت صحت خبر دعوتِ فعالان انتخاباتی و چهره‌های شاخص شهرستان اهر از وی برای حضور در انتخابات میان‌دوره‌یی – قابل کتمان نیست. چرا که نماینده‌ی سابق کلیبر بنا به دلایلی به این «حضور» نیاز دارد.

به گزارش سئحراما؛ ناظران آگاه معتقدند؛ اثباتِ ادعای تأیید صلاحیت در شورای نگهبان، مهم‌ترین انگیزه‌ی رییس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است که حتا رادیو صدای امریکا هم پرونده‌ی ویژه‌یی برای حضور سه دوره‌یی وی در کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و جایگاه خاص وی در این مجلس باز کرده بود.

بر اساس این گزارش؛ دومین دلیل احتمالی ثبت‌نام فتحی‌پور در انتخابات میان‌دوره‌یی – باز هم – اثبات ادعایی است که وی به تکرار در میان مردمان شهرستان‌های حوزه‌ی انتخابیه‌ی کلیبر، خداآفرین و هوراند مطرح و مدعی شده بود؛ در صورت ثبت‌نام از «هر کجا» با استقبال مردم مواجه و به عنوان نماینده انتخاب خواهد شد. وی به عنوان نمونه از شهرستان‌های اهر، پارس‌آباد، تبریز و تهران نام برده بود.

گزارش سئحراما از گمانه‌زنی‌ها در باره‌ی احتمال ثبت‌نام رییس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتخابات میان‌دوره‌یی حوزه‌ی انتخابیه‌ی اهر و هریس، حاکی از آن است که ارسلان فتحی‌پور از سوی حامیان خود در شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند نیز برای این حضور مورد تشویق قرار می‌گیرد.

آگاهان مسایل انتخاباتی منطقه می‌گویند؛ با انتخاب رقیب دیرینه‌ی ارسلان فتحی‌پور از حوزه‌ی انتخابیه‌ی کلیبر – در انتخابات مجلس دهم – بسیاری از حامیان «سناتور» با نوعی سرخوردگی و نگرانی از آزارهای احتمالی مواجه شده‌اند و این بازگشت، قوت قلبی برای آن‌ها خواهد بود. بنا بر این اشتیاق عمومی برای بازگشت فتحی‌پور به مجلس روند فزاینده‌یی خواهد یافت.

در دیگر سو، ارسلان فتحی‌پور ممکن است برای اهری‌ها محبوب باشد؛ چرا که آن‌ها برای سال‌ها از فاصله‌یی – نه‌چندان – نزدیک شاهد روند توسعه‌یی شهرستان کلیبر و ارتقای بخش‌های هوراند و خداآفرین به شهرستان بوده‌اند؛ بخش قابل توجهی از نیروی انسانی شاغل در کارخانه‌های تولیدی شهرستان کلیبر نیز مسافران جاده‌ی اهر – کلیبر بودند، کارخانه‌هایی که به واسطه‌ی نفوذ و قدرت لابی‌گری فتحی‌پور احداث شده‌اند.

برای اهری‌هایی که «ارسباران‌شیفتگی» دارند، و بر خلاف کلیبری‌ها که مصرند همچنان به سیاق پدران خود، منطقه و زادگاه خود را «قره‌داغ» بنامند، تشکیل استان ارسباران یک آرزوی دیرینه است. نماینده‌ی سابق کلیبر با آن کارنامه‌ی «درخشان» در ارتقای دو بخش کوچک به شهرستان، می‌تواند قهرمانی باشد که این آرزوی دور و دست‌نیافتنی را برآورده کند.

۸ دیدگاه‌ها

 1. ریش سفیدان وبزرگان اهر مطمئنا اعتبارواعتمادشان را به پای نماینده ای که رد صلاحیت شده نخواهند ریخت

  • آقای طالبی محترم،اولا یادت باشداگر کسی در ایران رد صلاحیت شد،حتما دلیل فسادش نمیباشد،چه بسیار افرادی که دلسوز ایران بوده اند سالها در انقلاب و جنگ فداکاری کرده اند و رد صلاحیت شده اند.چون سالم وصالح بوده اند وحق را گفته اند.نمونه اش زیاد است.////دوم اینکه فتحی پور صلاحیت واقعی ندارد.

 2. کلیبر را به فساد و مافیاگرایی کشاند الان هم میخواد اهر و اینجوری کنه ،،

 3. در طول تاریخ مردی مثل فتحی پور تکرار نشدنی هست حیف صد حیف این مرد بزرگ را از دست دادیم

 4. واقعا گفتن سناتور به وی خنده داره …….

 5. جالبه فتحی پور طی بیانیه ای که دادن نوشته بودن خسته شدن نیاز به استراحت ومطالعه دارن از چندین سازمان درخواست کار دادن وایشان قبول نکردن.حتی برای اقای اله قلی زاده هم نوشته بودن که خوشحال نشن از این انتخاب حالا چی شده باز میخان کاندید بشن .عجب ها ها ها ها ها جالبه …….
  من موندم کدوم حرف ایشان را باور کنم.
  کدام ابادانی کلیبر جناب خبرنگار از چی حرف میزنین کدوم ابادانی وپیشرفت کلیبر .کو چرا ما نمی بینیم .
  نکنه اشتغال اقوام وفامیل فتحی پور را میگین در شهرک یوزبند که حقوقشون از جیب فتحی پور پرداخت میشد فقط برا بدست اوردن آرا نه اشتغال جوانان حالا چی شده چرا دیگه کار نمی کنن چرا شرکتها فرار میکنن.خودتون قول نزین .
  در ضمن مردم اهر مثل کلیبر نیستن که بخاد سرشونو شیره بماله میزنن صداش از بندر عباس در بیاد

 6. معمولاً دروغ کم حافظه است حالا شاید هم در این مدت کوتاه رفع خستگی شده می خواهد به مردم اهر خیدنت کند .

 7. معمولاً دروغ گو کم حافظه است حالا شاید هم در این مدت کوتاه رفع خستگی شده می خواهد به مردم اهر خیدنت کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 20 =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: