یادداشت اختصاصی تیمور آتشی وایقان برای سئحراما: در این بیست سال چه بر مردم گذشته که این‌قدر نگران و عصبی‌اند؟

[pullquote align=”left|center|right” textalign=”left|center|right” width=”30%”]

تیمور آتشی وایقان از فرهیختگان وارسته‌ی خداآفرینی‌ست که به سال ۱۳۲۸ در روستای وایقان متولد و پس از ۳۲ سال تدریس در رشته‌های فلسفه، روانشناسی و جامعه‌شناسی در استان‌های مختلف کشور از آذربایجان شرقی تا گیلان و تهران، با کوله‌باری از تجربه نظاره‌گر مسایل اجتماعی منطقه است.
به گزارش سئحراما؛ وی در سه دوره (ادوار چهارم، پنجم و ششم) در قامت نامزدِ انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ی انتخابیه‌ی کلیبر، حاضر و رقابت با دیگر نامزدها را آزموده است.
بر اساس این گزارش؛ بسیاری از آگاهان مسایل منطقه، به‌ویژه فعالان انتخاباتی، از تیمور آتشی به عنوان نامزدی که تا کنون از لحاظ دانش، ادب و اخلاق اجتماعی و سیاسی مثال وی در عرصه‌ی انتخابات منطقه حضور نیافته است، نام می‌برند.
خبر گرد‌هم‌آیی بزرگ «تمرین وحدت و همدلی» شهروندان کلیبری و خداآفرینی در تهران (این خبر) بهانه‌یی بود تا این چهره‌ی ماندگار قره‌داغی در تماس با سئحراما از آرزوها و آمال خود برای این منطقه‌ی پر افتخار بنویسد.
[/pullquote]

سئحراما | سرویس اجتماعی: تیمور آتشی وایقان در یادداشتی برای سئحراما؛ با اظهار ناخرسندی و نارضایتی از وضعیت پیش‌آمده برای عرصه‌ی عمومی شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند، پرسیده است: «در این بیست سال چه بر مردم گذشته که این‌قدر نگران و عصبی‌اند»؟

در این یادداشت آمده است؛ «قبل از این‌که هر کسی بدون داشتن شرایط و زمینه‌ی مساعد به میدان آمده و مردم را به جان یک‌دیگر بیاندازد و فتنه و اختلاف قومی و فامیلی را دامن بزند، بزرگان منطقه باید به دنبال افراد شایسته بروند».

به گزارش سئحراما؛ وی «با سلام و آرزوی توفیق برای فرزندان غیرتمند ایران به‌خصوص رادمردان قره‌داغ که مردانگی و وطن‌دوستی را از اجدادمان به ارث برده‌اند» از این که «وحدت و همدلی؛ آرزوی دیرینه، درخواست به‌حق و ایده‌آلم پس از ۲۰ سال از زبان یکی از عزیزان فرهیخته، شایسته و حقوق‌دان؛ جناب دکتر مددی مطرح و عنوان شده است»، اظهار خرسندی و افتخار کرده و افزوده است: «بنده در دوره‌های چهارم تا ششم در تمام سخنرانی‌های انتخاباتی به این مسأله‌ی حیاتی و گره‌گشا اشاره و تأکید داشتم که زعما، بزرگان و ریش‌سفیدان منطقه اگر واقعاً دلسوز مردم و منطقه هستند، باید این روند غلط و اغوا کننده را تعطیل و شکل و محتوای انتخابات را عوض کنند؛ قبل از این‌که هر کسی بدون داشتن شرایط و زمینه‌ی مساعد به میدان آمده و مردم را به جان یک‌دیگر بیاندازد و فتنه و اختلاف قومی و فامیلی را دامن بزند، بزرگان، مطلعین و معتمدین منطقه به دنبال افراد شایسته و اهل این منصب با اهمیت و سرنوشت‌ساز باشند و چند نفر را برای کاندیداتوری برگزینند تا بعد از طی مراحل قانونی، یک نفر از ایشان به انتخاب مردم و بدون کوچک‌ترین عارضه و تفرقه‌یی به مجلس شورای اسلامی راه یابد».

آتشی، با اظهار ناخرسندی از وضعیت موجود منطقه، پرسیده است: «در این بیست سال، چه بر مردم گذشته که این‌قدر نگران و در عصبانیت به سر می‌برند»؟

این استاد فلسفه و جامعه‌شناسی، با تأکید بر این که این وضعیت جای بسی تأسف و تأمل دارد، خاطر نشان کرده است: «اگر نماینده واقعاً عبد صالح و مقید به دین و اخلاق باشد که نباید این همه تنش میان مردم وجود داشته باشد»!

وی خطاب به «مردم هوشیار و جوانان تحصیلکرده» خطاب کرده است: «انتظار می‌رود به این خسران خط بطلان کشیده، دست در دست هم؛ با حفظ آزادی رأی و استقلال فکری خود، دموکراسی راستین را به عموم آموزش دهند».

تیمور آتشی در پایان رأی مردم را شرفِ مقام و منزلت سیاسی – اجتماعی دانسته و با تأکید بر این که؛ «رأی مردم نباید قربانی امیال دلالان و شیادان انتخاباتی شود»، خاطر نشان کرده است: «باید از رأی خود مراقبت و استفاده‌ی به‌جا بکنیم».

والسلام

ارادتمند صدیق و وفادار مردم نجیب قره‌داغ

تیمور اتشی وایقان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − نه =

  1. با سلام.برخی از مردم در طول این بیست سال،غیرت و شرف و حریت انسانی را زیر سوال برده اند.هر وقت احساس کرده اند،نامزدی احتمال برد داشته،به طرفش رفته اند و منافع شخصی را بر منافع ملی شهرستان ترجیح داده اند.ولی آگاه باشند که به خاطر دنیای برخی ها،و ذره ای بخاطر دنیای خودشان،آخرتشان را خراب کرده اند و غیرمستقیم باعث برخی ظلم ها بوده اند.آگاه باشید که چنین افرادی لیاقت شیعه مولا علی ع را نخواهند داشت.به این کار،سیاست نمی گویند.سیاست مدار،آقای دکتر پزشکیان هستند،که بجای مجلس،می تونند ،با عمل جراحی در روز،میلیون ها ریال به جیب بزنند،ولی بخاطر مردم،در مجلس تلاش می کنند.