صفحه‌ی اول » اخبار منطقه‌ی قره‌داغ » اخبار کلیبر » تاکید امام جمعه کلیبر بر برگزاری عزاداری‌های محرم با شور و شعور حسینی

تاکید امام جمعه کلیبر بر برگزاری عزاداری‌های محرم با شور و شعور حسینی

امام جمعه‌ی کلیبر در خطبه‌های امروز نماز جمعه‌ی این شهرستان، آیین‌های خرافه‌ای راه یافته به عزاداری‌های حسینی و در هم آمیختن برخی سبک‌های ناهمگون با مکتب عاشورا از طریق بدعت در مداحی‌ها و نوحه‌خوانی‌ها را عین ظلم به امام حسین و مکتب عاشورایی آن حضرت توصیف کرد.

حجه الاسلام سید حسن موسوی خاطر نشان کرد: خرافه هایی مثل قمه زنی، نه تنها هیچ مناسبتی با منش الهی سید الشهدا ندارد، آب در آسیاب دشمن ریختن و کمک به وی برای ارایه ی چهره یی خشن و غیر اسلامی و غیر انسانی از تشیع است و قطعاً نباید به عزاداریهای حسینی راه یابد.

وی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در کلاس فقه آن حضرت، ولی فقیه را محور وحدت جامعه اسلامی و بیانات ایشان را روشنگر و راهگشا دانست و تبعیت از این منویات و فرامین را ضروری دانست.

حجه الاسلام موسوی همچنین با اشاره به هفته نیروی انتظامی، امنیت کشور ایران در دوره کنونی را مثال زدنی توصیف کرد و با بیان این که امنیت مهمترین شاخصه امروز کشور است، گفت: این امنیت و آرامش مرهون هوشیاری شبانه روزی فرزندان ملت در نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی و توانمندیهای دفاعی کشور است.

امام جمعه کلیبر خاطر نشان کرد: حفظ امنیت یک وظیفه همگانی است و نقش آفرینی مردم مومن و متدین کشور عزیزمان در این باره قابل تقدیر است.

وی افزود: همین حضور و نقش آفرینی مردم در کنار نیروهای انتظامی و نظامی است که همیشه، دشمنان این نظام، انقلاب و کشور را ناامید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + شانزده =

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: